Gündem
  • 8.10.2020 11:05

Azerbaycanlı General Hüseyin Mahmudov : Sadece Ermeniler ile edğil PKK ile de savaşıyoruz

Ermenistan cephesinden gelen müjdeyi Hürriyet'e açıkladı! Çok az kaldı..

Son dakika haberi.. Azerbaycanlı General Hüseyin Mahmudov, Hürriyet’e sıcak hattan çatışma ile ilgili çok önemli bilgiler paylaştı... Azerbaycan ordusunun, Ermenistan işgalindeki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonda 11’inci gün geride kaldı. İşte son dakika haberleri ve gelişmeleri..

SADECE ERMENİLERLE DEĞİL, PKK’LILARLA DA SAVAŞIYORUZ

General Mahmudov, PKK’lı teröristlerin Ermenistan saflarında çatıştığı iddiasını doğruluyor: “Azerbaycan ordusu sadece işgalci Ermenistan ile değil, cepheye Libya’dan, Suriye’den taşıdıkları terör örgütleriyle de savaşıyor. Kimi getirirlerse getirsinler, kimden destek alıyorlarsa alsınlar Azerbaycan ordusunu durduramayacaklar."

"Ermenistan bölgeyi terör yuvası yapmak istiyor, buna izin vermeyeceğiz. Ermenistan askerlerini de onlara desteğe gelen terör örgütlerini de Karabağ’dan temizleyeceğiz.”

MİSKET BOMBASI ATMIŞLAR

Ermenistan ordusu, Bakü-Tiflis-Ceyhan petrol boru hattına saldırdı. Bölgede incelemelerde bulunan yetkililer, yaptıkları açıklamada petrol boru hattının yakınına Ermenistan güçlerinin misket bombası attığını, boru hattının hasar almadığını söyledi.

Roketin içinde irili ufaklı 300 bombanın bulunduğu, iki bombanın patladığı, patlamayan 298 bombanın tek tek imha edileceği bilgileri paylaşıldı. 107 ülkenin onayıyla 2010’da kullanımı yasaklanan misket bombası, bomba içinde bomba olarak biliniyor. İnfilak edince içindeki yüzlerce misket büyüklüğünde bombacık etrafa saçılarak peşi sıra patlıyor ve en çok zararı çocuklara veriyor.

HÜRRİYET GAZETESİ

İLGİLİ HABERLER