Asayiş
  • 29.11.2012 20:07

'Babam karımı taciz etti' deyip kafasına sıktı

İzmir’de polisi arayan bir kişi, intihar edeceğini söyledi. Olay yerine giden polis ekiplerinin yaklaşık 11 saat süren çabalarına rağmen şahıs, kafasına dayadığı tabancayı ateşledi.

İZMİR’in Gaziemir İlçesi’nde, tartıştığı eşi ve çocuklarının gitmesi üzerine çılgına dönen inşaat işçisi K.B., av tüfeğiyle canına kıyacağını söyleyerek evine kapandı. Özel Harekat polislerinin de ikna etmek için seferber olduğu K.B., yaklaşık 11 saat süren eylemin ardından kendini vurdu. Ağır yaralanan K.B. hastaneye kaldırıldı.

Bugün, saat 07.00 sıralarında, bir inşaatta çalışan işçiler, polisi arayıp iş arkadaşları 38 yaşındaki K.B.’nin telefonla kendilerine ulaşıp 152 Sokak 6 numaradaki evinde canına kıyacağını söylediğini ihbar etti. Olay yerine giden asayiş ekipleri, av tüfeğiyle evine kapanan K.B.’yi görünce her ihtimale karşı Özel Harekat polislerinden destek istedi. Özel Harekat polisleri de evin çevresini kuşatırken, K.B.’nin ikna edilmesi için harekete geçildi.

İkna çalışmaları sırasında, evli, dört çocuk babası K.B.’nin babası H.B.’nin, eşi Z.B.’yi taciz ettiği düşüncesiyle tartışarak memleketi Ordu’dan 1.5 ay önce kente geldiği öğrenildi. K.B.’nin, burada eşinin akrabalarının yanına yerleştiği, dün, akşam saatlerinde de tartışınca eve gelen yakınları tarafından çocuklarıyla birlikte alınıp götürüldüğü ortaya çıktı. Eşi ve çocuklarının gitmesiyle çılgına döndüğü belirlenen K.B., bir türlü ikna edilemedi.

ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ KAPIYI KIRDI
Saat 18.00 sıralarında içeriden bir el silah sesinin gelmesi üzerine devreye Özel Harekat Polisleri girdi. Kapıyı kıran ekipler, Kemal B.'yi evin salon kısmında başından silahla yaralanmış halde buldu. Olay yerindeki sağlık ekiplerinin ilk müdahaleyi yaptığı Kemal B., Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kemal B.’nin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

1 AY ÖNCE ORDU’DAN GELMİŞ
43 yaşındaki Kemal B.’nin İzmir'e yaklaşık 1 ay önce Ordu şehrinden geldiği, evli ve 4 çocuk babası olduğu öğrenildi. Kemal B.’nin sabah saatlerinde eşi Zeliha B. ile tartıştığı, bunun üzerine eşinin ve çocuklarının Menderes’teki yakınlarının yanına gittiği belirtildi.
Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, intihar girişimi sırasında Kemal B.’nin sık sık Ordu’da bulunduğu babasının yanına gelmesini istediği öğrenildi.

TACİZ YOK

Bu sırada polisin ulaştığı eylemcinin eşi Z.B. kayınpederinin kendisini taciz etmediğini, bir defa gözünden öperken gören kocasıyla tartıştıklarını ve dövdüğünü anlattığı öğrenildi. Olay sırasında baba H.B.’nin de Ordu’da Jandarma Karakolu’na çağırıldığı gelişmeleri burada takip ettiği belirtildi.

YASTIK DAYAYIP TETİĞİ ÇEKTİ

Zaman zaman akrabalarıyla telefonla da görüştürülen K.B. eyleminden vazgeçmeyince polis müdahale için hazırlık yapmaya başladı. Dışarıda bekleyen polislerin evin planını incelediği sırada, içeriden bir el silah sesi duyuldu. Kapıyı kırıp içeri giren polisler, K.B.’nin daha az ses çıksın diye kafasına yastık dayayıp tetiği çektiği belirlendi. Sağlık ekiplerinin hemen müdahale ettiği K.B., ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

HASTANEDE ÖLDÜ

İzmir'in Gaziemir İlçesi'nde, tartıştığı eşi ve çocuklarının gitmesi üzerine çılgına dönen inşaat işçisi Kemal Bakaca, yaklaşık 11 saat süren eylemin ardından av tüfeğini kendine doğrultup ateş etti. Ağır yaralanan Kemal Bakaca, tedaviye alındığı hastanede hayatını kaybetti.

GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI

İZMİR Gaziemir'de, tartıştığı eşi ve çocuklarının gitmesi üzerine çılgına dönüp polisin 11 saat süren ikna çabalarına rağmen av tüfeğiyle yaşamına son veren inşaat işçisi Kemal Bakaca'nın cenazesi, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Bakaca'nın eşini taciz etmekle suçladığı babası ise cenaze törenine katılmadı.

Dün saat 07.00 sıralarında, inşaatta çalışan işçiler, polisi arayıp iş arkadaşları 38 yaşındaki Kemal Bakaca'nın, telefonla kendilerine ulaşıp 152 Sokak 6 numaradaki evinde canına kıyacağını söylediğini ihbar etti. Adrese önce asayiş ekipleri ardından da Özel Harekat polisleri gitti. Polisin kapıdan yakınlarının ise telefonla yaklaşık 11 saat süren ikna çabalarına rağm Kemal bakaca, av tüfeğini teslim etmedi. Bakaca, en son başına yastık koyduktan sonra av tüfeğini ateşledi. Ağır yaralı olarak hastanede kaldırılan Kemal Bakaca, kurtarılamadı.

Bugün Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardında ise Kemal Bakaca'nın cenazesi yakınlarına teslim edildi. Bakaca, Eyüp El Ezher Cami'ndeki ikindi vakti kılınan namazın ardından Menderes Mezarlığı'nda toprağa verildi. Bakaca'nın eşini tacizle suçladığı babası ise cenaze törenine katılmadığı öğrenildi.

Güncellenme Tarihi : 22.3.2016 10:49

İLGİLİ HABERLER