Gündem
  • 31.3.2013 13:50

"Bahçeli gitsin, Şırnak ve Diyarbakır’da miting yapsın”

ERSİN TURAN-YASİN ERDEM
KARABÜK  - AK Parti Karabük İl Danışma Meclisi toplantısı Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Eskipazar Belediye Başkanı Dursun Baş, Karabük İl Başkanı Ömer Ayar, İl Genel Meclisi Başkanı Hüsnü Özcan, il genel meclisi üyeleri, ilçe başkanları, belde başkanları, kadın kolları, gençlik kolları ve parti üyeleri katıldı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, çözüm sürecini değerlendirerek MHP’ye yüklendi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kafasında Türkiye’yi böldüğünü belirten Şahin, Bahçeli’ye, “O bölgeye gidemiyorsunuz, gidin Diyarbakır’da miting yapın, Şırnak’ta miting yapın” dedi.
Türkiye’nin en önemli sorununu çözebilmek için süreç başlattıklarını belirten Şahin, şöyle konuştu: “Bize ‘Bu terör meselesi ne olacak?’ diye soruyorlar. Bu anaların gözyaşları akmaya devam edecek mi? Al bayrağa sarılmış şehit cenazeleri gelmeye devam mı edecek? Askerlik çağına gelmiş aileler stres içindeler. Diyarbakır’da PKK pusu kuruyor, 13 Mehmetçik şehit oluyor, ertesi gün Kılıçdaroğlu sınır karakollarını ziyarete gidiyor, ardından Van’da yaptığı konuşmada ‘analar ağlamasın, barış sağlansın artık, bu sorunun çözümü toplumsal uzlaşıdan geçer, silahla bu sorun çözülmez’ doğru demiş. Kılıçdaroğlu’nun ‘bu iş silahla çözülmez‘ sözünü özellikle çiziyorum. Türkiye’nin en önemli sorununu çözebilmek için bir süreç başlattık, bu çözüm sürecidir. Silahlar bırakılsın, PKK silahlarını bırakarak sınır dışına çıksın, şu ana kadar planlandığı gibi ufak tefek değerlendirmelere, demeçlere rağmen devam ediyor. Diğer adımlarda arkasından atılarak Türkiye bu süreci başarılı şekilde tamamlamalı, terörü gündemden çıkarmalıdır.”
“MHP’nin merhum Genel Başkanı Alparslan Türkeş yaşasaydı buna en büyük desteği verirdi” iddiasında bulunan Şahin, “İşin sonuca ulaşması her vatanseverin temenni edeceği bir husus değil midir?" diye sordu. Şu an işin sonuca ulaşması için çalışıldığını anlatan Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Son olması için adım atılıyor, peki bunu engellemek için Türkiye’yi böleceğini söylemek vatanseverlik midir? Eğer MHP’nin başında rahmetli Türkeş olsaydı, inanarak ifade ediyorum ki, bu sürece en büyük desteği o verirdi. Neye dayanarak söylüyorum, Faik Bildirici bir kitap yayınladı, kitapta ‘MHP Genel Başkanı, 'Türkler-Kürtler kardeştir’ diyor. Bunlar dursun diye hükümet süreç başlatıyor, MHP’nin şimdiki genel başkanı ‘bu savaş sürsün’ diyor, ‘bu kavga devam etmeli. Kökü kazıyıncaya kadar devam etsin’ diyor. 30 yıldır kökü kazınamadı, 30 yıl daha mı şehit cenazelerini karşılayacağız? ‘Türkiye bölünür’, şimdi kusura bakmasınlar kafanızda Türkiye’yi bölmüşsünüz, Diyarbakır’da da bir miting yapın göreyim sizi, Şırnak’ta yapın, Akdeniz illerinde miting yapıyorsunuz mangalda kül bırakmıyorsunuz. Siz kafanızdan o bölgeye çıkarmışsınız, o bölgeye gidemiyorsunuz, ey Bahçeli siz bölmüşsünüz kafanızda, MHP’nin milletvekili Oktay Vural’a sesleniyorum buradan, al genel başkanını Siirt’te miting yap, senin memleketin çocukluğun orada geçti, babanın dedenin mezarı orada. Bursa’da konuşuyorsunuz, Antalya Alanya’da konuşuyorsunuz, Hakkari’ye gidin."
Türkiye’nin birliğinin, bütünlüğünün teminatının AK Parti olduğunu belirten Şahin, sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye’nin her yerinde Türk Bayrağını dalgalandıran tek parti AK Parti’dir. Biz, Türkiye’yi bütünleştirmek için çalışıyoruz, bu kavgayı sonlandırmak için çalışıyoruz. Herkes aklını başına alsın. Üç aydır şehit cenazesi gelmiyor diye bazıları üzülüyor. Ülkenin bölünmez bütünlüğünden asla taviz vermeyeceğiz, tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet, bu terör sorununa inşallah çözüm bulacağız. Bunun son bulmasını istemeyenler var, Ankara’da Gaziosmanpaşa’da tuttukları bürolarda yıllardır TSK’ya envai çeşit silah satan silah tüccarlarıdır, terörün bitmesini asla istemiyorlar, terör örgütüne silah satan silah tacirleri, onlar bunun sonlanmasını asla istemiyor. Türkiye enerjisini terörle mücadelede harcasın, kalkınması için elinde az imkan kalsın, ülkemizin rakipleri asla istemiyor, halkımız istiyor, sizler istiyorsunuz gerisi vız gelir. Bu ülkede huzuru, sükunu, barışı, kardeşliği yeniden temin edeceğiz.”
 

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 16:43

İLGİLİ HABERLER