Gündem
  • 31.3.2021 15:25

Bahçeli : Kılıçdaroğlu bu dediklerimi yapsın söz kendisini MHP'den milletvekili adayı yapacağım

 Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na HDP, PKK ve FETÖ çağrısında bulundu. Bahçeli, "Madem gerçek milliyetçi olduğunu söylüyor, o halde gereğini ve gerçeğin sorumluluğunu da bir an önce yapmak zorundadır. FETÖ ve PKK’yla bütün bağlarını keserek işe başlamalıdır. Bu da yetmez, HDP’yle ittifakı bitirdiğini, zilletin batağından derhal çıkacağını duyurmalıdır." dedi. Bahçeli sözlerini, "Kılıçdaroğlu bunları yaparsa, gelip partimize dahi üye olabilir. Siyasi mücadelesini aramızda sürdürebilir." ifadeleri ile sürdürdü. İşte Bahçeli'nin son dakika açıklamalarının ayrıntıları...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından dikkat çeken paylaşımlarda bulundu. Bahçeli, tweet dizesine Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirileri ile başladı. MHP Lideri, Kılıçdaroğlu'na FETÖ, PKK ve HDP ile arasına mesafe koyma çağrısında bulundu.

Bahçeli, "Kılıçdaroğlu bunları yaparsa, gelip partimize dahi üye olabilir. Siyasi mücadelesini aramızda sürdürebilir. Hatta açık çek veriyorum, 2023 Haziran ayında Tunceli'den milletvekili adayımız olmasında bile engel yoktur. Temizlensin, nedamet göstersin, buyursun gelsin." ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ: KARA MİZAHTA USTALAŞTI EPEY DE MESAFE KAT ETTİ

Bahçeli'nin Twitter paylaşımlarında şu ifadeler yer aldı:

CHP Genel Başkanı, alem bir insan. Allah'ı var, sıkıntılı anlarda insanımızı iyi güldürüyor! Kara mizahta ustalaştı, epey de mesafe kat etti. Kabak tadı verse bile, siyasi eğlenceye dönüşen grup toplantılarında kurusıkı atışın, yalan edebiyatının inceliklerini sahneliyor.

"AĞIZ VAR, DİL VAR, FAKAT AKIL VE AHLAK YOK"

Dün yine tutulmuş aklıyla, kararmış vicdanıyla haykıran gerçeklere, meydan okuyan hakikatlere sırtını döndü. Tek gündem konumuzun kendisi olduğunu dile getirdi. İnsan ne kadar az düşünürse o kadar çok konuşurmuş, ağız var, dil var, fakat akıl ve ahlak derseniz işte o yok.

"BU ÇIKIŞINDAN MEMNUNİYET DUYDUĞUMU SAKLAYAMAM"

Kılıçdaroğlu gerçek milliyetçi, gerçek vatanseverin kendileri olduğunu söylemiş. Aslına bakarsınız önemli bir gelişmeyle, kritik bir itirafla karşı karşıyayız. Gerçi bu çıkışından memnuniyet duyduğumu da saklayamam. En azından altı okun içindeki milliyetçiliği hatırlamış!

FETÖ-HDP-PKK ÇAĞRISI: BATAKTAN ÇIKACAĞINI DERHAL DUYURMALI

Madem gerçek milliyetçi olduğunu söylüyor, o halde gereğini ve gerçeğin sorumluluğunu da bir an önce yapmak zorundadır. FETÖ ve PKK'yla bütün bağlarını keserek işe başlamalıdır. Bu da yetmez, HDP'yle ittifakı bitirdiğini, zilletin batağından derhal çıkacağını duyurmalıdır.

"BUNLARI YAPARSA PARTİMİZE ADAY OLABİLİR, TUNCELİ'DEN MİLLETVEKİLİ ADAYIMIZ OLMASINDA DA ENGEL YOKTUR"

Kılıçdaroğlu bunları yaparsa, gelip partimize dahi üye olabilir. Siyasi mücadelesini aramızda sürdürebilir. Hatta açık çek veriyorum, 2023 Haziran ayında Tunceli'den milletvekili adayımız olmasında bile engel yoktur. Temizlensin, nedamet göstersin, buyursun gelsin.

"HOŞGÖRÜMÜZ ORTADADIR"

Bu vaadimiz ve vaki davetimiz Kılıçdaroğlu'nun milliyetçiliği kadar gerçekçidir! Zira bizim herkese kapımız açıktır, bizim yüreğimizde yenilenmiş ve yüklerinden kurtulmuş Kılıçdaroğlu'na bile yer vardır. Onu sevgiyle kucaklayacak, geçmişini unutturacak hoşgörümüz ortadadır.


 

 

Güncellenme Tarihi : 31.3.2021 15:31

İLGİLİ HABERLER