Sağlık
  • 30.3.2020 16:30

Bakan Koca’dan flaş açıklama! ‘Önemli katkılar yapacağına inanıyorum’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin açılışıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Yeni hastanemizin gerek yatak kapasitesi gerekse teknolojik altyapısı ile koronavirüs mücadelemize önemli katkılar yapacağına inanıyorum. Bu vesileyle insanımızın sağlığı için canla başla mücadele eden tüm sağlık çalışanlarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Sağlık Bakanı Koca’dan flaş açıklama! ‘Mücadelemizde önemli katkılar yapacağına inanıyorum’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin açılışıyla ilgili açıklamasında, "Dünyanın sağlık alanında önemli bir sınav verdiği bu günlerde sağlık yatırımlarımız devam ediyor. Koronavirüs hastalarımız için de kullanacağımız Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanemizin 600 yataklı ilk etabını bugün itibariyle hizmete açıyoruz. 180 bin metrekare kapalı alana sahip ilk etapta, 600 yatak, 240 poliklinik, 81 erişkin yoğun bakım yatağı ve 28 ameliyathane mevcut. Deprem izolatörlü hastane binası, aynı zamanda kendi enerjisini üretebilen trijenerasyon sistemine sahip" dedi.

"Okmeydanı Hastanemiz, tüm fazları tamamlandığında 250 bin metrekare kapalı alan ve toplam 866 yatakla hizmet verecek" diyen Koca, "Ülkemiz, sağlık altyapısı, nitelikli insan kaynağı tıbbi donanım açısından dünyasının sayılı ülkeleri arasında yer alıyor. Vatandaşlarımıza kaliteli sağlık hizmetini hiçbir aksaklık olmadan sunmanın gayreti içindeyiz" ifadelerine yer verdi.

Koronavirüs tedbirleri

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Yeni hastanemizin gerek yatak kapasitesi gerekse teknolojik altyapısı ile koronavirüsle mücadelemize önemli katkılar yapacağına inanıyorum. Bu vesileyle insanımızın sağlığı için canla başla mücadele eden tüm sağlık çalışanlarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Kaynak: Milliyet

Güncellenme Tarihi : 30.3.2020 17:55

İLGİLİ HABERLER