Asayiş
  • 31.3.2014 00:16

Başkan, seçim bürosuna geldi ortalık karıştı

İstanbul Fatih İlçesinde sayılan oylar, ilçe seçim kurulunun belirlediği Fatih Spor Kompleksine getirilmeye başlandı.
Sabah saat 08.00'da başlayıp saat 17.00'da sona eren oy verme işleminin ardından okullarda sayılan oylar Fatih Spor Kompleksi'nde bulunan İlçe Seçim Kurul Başkanlığına getirdi. Polis ekipleri Fatih Spor Kompleksi içinde ve girişinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Sandık başkanları, oy torbaları ve tutanaklarıyla birlikte seçim kuruluna geldi. Polis nezaretinde içeri giren sandık başkanları, bulundukları bölge önüne gelerek oyları teslim etti.

MHP'Lİ GRUP, MUSTAFA DEMİR'İ PROTESTO ETTİ

Oyların ilçe seçim kuruluna geldiği sırada Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve beraberinde bir grup gelerek ziyarette bulundu. Seçim kurulunda görevli bir grup MHP'li, Mustafa Demir ve beraberindekilerin yaptıkları ziyarete yasak olduğu gerekçesiyle tepki gösterdi. Tepkinin ardında spor kompleksi bahçesinde MHP'liler ile Demir'e destek veren grup arasında gerginlik yaşandı. Araya polis girerek gerginliği sona erdirdi.

SEÇİM GÖREVLİLERİ OYLARI TESLİM ETMEKTE SIKINTI YAŞADI

Arbede yaşandığı sırada bazı sandık görevlileri oylarını teslim etmek için içeriye girmek istedi. Bu sırada kapıda yoğunluk yaşandı. Polis ekipleri spor kompleksine sadece sandık başkanlarını almak istemesi üzerine kısa süreli arbede yaşandı.
 

ARBEDENİN ORTASINDA KALAN GÖREVLİ OY TORBASINI KAYBETTİ

 Fatih İlçe Seçim Kurulu’nda çıkan arbede sırasında arada kalarak yaralanan bir müşahit, elindeki oy torbasının kaybolduğunu öne sürerek şikayetçi oldu. Arbede sırasında yaralanan bir kadın sandık başkanı da gözyaşlarına boğuldu.
Fatih İlçe Seçim Kurulu’nda partililer arasında yaşanan tekme tokat kavga sırasında bir oy torbasının kaybolduğunu iddia eden müşahit Musa Akkoyun, görevli polislere başvurdu. Yaşanan arbede sırasında kapıdan girdiğini belirten Akkoyun, tartaklandığını ve elindeki oy çuvalının alındığını iddia etti. Yüzünden yaralandığı görülen Akkoyun, içeri girerek yetkililere durumu anlattı, ardından da polise başvurarak şikayetçi oldu.
Öte yandan İlçe Seçim Kurulu’na oy torbalarını getiren kadın sandık başkanı da arbedenin ortasında kalarak kolundan yaralandı. Kolundan yaralanan kadın görevli, uzun süre gözyaşı döktü.
İlçe Seçim Kurulu’ndaki gerginlik ise çevik kuvvet ekiplerinin gelmesiyle sona erdi. Fatih İlçe Seçim Kurulu’nda okullarda yapılan oy sayımının ardından oy torbalarının getirilmesiyle uzun kuyruklar oluştu.

iha-dha

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 06:27

İLGİLİ HABERLER