Dünya
  • 15.9.2013 23:12

Başörtülü kızı öldürmeye kalktılar

Fransa'da her geçen gün artan Müslüman kadınlara yönelik şiddete bir yenisi daha eklendi.

Paris 'te ki Denfert-Rochereau metro istasyonunda liseye gitmek için bekleyen başörtülü genç kız saldırıya uğradı.

Kolundan tutup metro raylarının üzerine atmaya çalışan saldırgan, genç bayanın çabalarına dayanamayıp bıraktı.

Giderken "Sen ve Muhammed'in burada işi yok! Ülkene defol git" diye bağırarak olay yerinden kaçtı. Olaya şahit olan vatandaşlarının hiç birinin müdahale etmemesi şaşkınlık ve tepkilere neden oldu.

Saldırının şokunu üzerinden atamayan genç  bayan Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayetçi oldu. Açıkça ırkçı ve islamofob olan saldırı çök kötü bitebilirdi.

Rayların üstüne düşmesi halinde metro altına kalabilirdi. Son yıllarda İslam karşıtı saldırılar artarken bunun %85'i kadınlara yönelik yapılıyor.

İçişleri bakanlığı ise hala olaya el atmış değil. Hatta anlaşılmaz bir tavırla mağdurlarla görüşmeyi reddediyor.

Cumhurbaşkanı Hollande ise daha önce Müslüman vatandaşlara yapılan saldırılar tüm Fransız ulusuna yapılan saldırı demişti. Ancak gerçekte bu konuyla ilgili hiçbir çalışma yapılmadığı gibi polisin tavrı Müslümanları sokağa döküyor.

İntihar etmeye kalktı!

Polis kimlik kontrollerinde Müslüman bayanlara şiddet uygularken, saldırıya uğrayan bayanlara da baskı uyguluyor.

Aynı şekilde saldırıya uğradığı halde, saldırganlarının bulunamaması üzerine polis genç bir bayanı yalancılıkla suçlamış ve sürekli emniyete ifadeye çağırmıştı. Bunalıma giren genç kız intihar girişimde bulunarak kendini camdan atmıştı. Ağır yaralanan anca hayati tehlikesi olmayan genç kız tedavi görüyor.

 

Kaynak: Haber7
 

İLGİLİ HABERLER