Spor
  • 30.3.2013 14:11

Bayıltan koşu!..

DENİZLİ’de düzenlenen Okullararası Türkiye Kros Şampiyonası, genç atletleri zorladı, bazıları bayıldı.

Aynı anda çok sayıda atletin kendisinden geçmesi, sağlık ekiplerine de zorladı. Sağlıkçılar, bayılan atletlere yardımcı olmak için sağa sola koştururken, beden eğitimi öğretmenleri de öğrencilerine finişin ardından yardımcı olmaya çalıştı.

Dünyaca ünlü Pamukkale travertenlerinin alt kısmındaki 1 kilometrelik kros parkurunda yapılan koşuda, 60 ilden 451 atlet mücadele verdi. Parkurda yıldız kızlar iki, yıldız erkekler ve genç kızlar üç, genç erkekler ise beş tur atarak yarışı tamamladı. Yarışlar sırasında amatör paraşütçülerin, parkur yakınında deneme uçuşları yapması da ilginç görüntülere sahne oldu. Organizasyon Komitesi’nin “Uçmayın” uyarısına rağmen parkur yakınında havalanan paraşütçüler renkli görüntülere sahne oldu.

Şampiyonada, genç kızlarda Ağrı Kız Meslek Lisesi birinci, Hatay Kırıkhan Lisesi ikinci, Kayseri Şeker Lisesi üçüncü oldu. Yıldız kızlarda ise ilk üç, Muş Alparslan Kız Yatılı Ortaokulu, Ağrı Yatılı Bölge Ortaokulu, Aksaray 23 Nisan Ortaokulu diye oluştu. Yıldız erkeklerde Muş Namık Kemal İlköğretim Okulu birinci olurken, Erzurum Horasan Yatılı Ortaokulu ikinci, Erzurum Maksut Efendi Ortaokulu ise üçüncü sırayı aldı. Genç erkeklerde Erzurum Aziziye Güzel Sanatlar Spor Lisesi birincilik kürsüsüne çıkarken, Niğde Ticaret Meslek Lisesi ikincilik, Ankara Mimar Sinan Teknik Endüstri Meslek Lisesi üçüncülükle memleketlerine döndü.


DHA

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 16:44

İLGİLİ HABERLER