Sağlık
  • 9.5.2021 22:26

Bel, sırt ve mide ağrılarına son verip zayıflatan basit kür

Patatesi yemeklerde, kızartmada ve hamur işlerinde kullanmayı çok seviyoruz. Peki, çiğ patates suyunun içilebildiğini ve bunun sağlığa sayısız faydası olduğunu biliyor muydunuz? Gelin, yemek tariflerinin olmazsa olmazı patatesin suyunun faydalarına birlikte bakalım ve patates suyunu nasıl hazırlayabileceğinizi gösterelim…

İltihaplanmayı yok ederek eklemlerdeki ağrıyı azaltıyor

Güçlü antienflamatuar bileşiklere sahip olan patates suyu özellikle bel, sırt ve eklem ağrılarının giderilmesinde oldukça iyi sonuçlar veriyor.

Kabızlık, şişkinlik ve mide yanmasına iyi geliyor

Sindirim sistemine destek olan patates suyu hazımsızlığa çare olup, reflü şikayetlerine iyi geliyor. Gastrit, mide gazı ve mide ülserine doğal bir ilaç olarak kullanılan patates suyu aynı zamanda kronik kabızlık ya da ishal durumları yaşayanların da bağırsak düzenini yeniden sağlıyor.

Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlıyor

Çiğ patates suyunun içindeki antioksidanlar karaciğerin ve safranın temizlenmesine; karaciğer, kalın bağırsak ve böbreklerdeki atıklardan kurtulmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca idrar yolunda ve böbreklerde taş oluşumunu da önlüyor.

Yüksek tansiyonu dengeliyor

Önemli oranda potasyum içeren çiğ patates suyu bu sayede yüksek tansiyonun düşmesine yardımcı oluyor ve kalbin sağlıklı çalışmasına yardım ederek kalp hastalıkları riskinin azalmasını sağlıyor.

Gut hastalığına iyi geliyor

Gut hastalığı için patates suyu çok faydalı. Her gün içilen çiğ patates suyunun eklemlerde biriken ürik asit kristallerinden kurtulmanızı sağladığı söyleniyor.

Kansızlıkla savaşıyor

Çiğ patatesin suyu bol miktarda demir ve folik asit içeriyor. Bu sayede kan hücrelerinin oluşumuna destek olarak anemi ile savaşıyor.

Kilo vermeye yardımcı oluyor

Zengin lif yapısı ve yağsız olması sebebiyle patates suyu zayıflamak isteyenlerin de imdadına koşuyor. Sabah aç karnına içilen bir bardak çiğ patates suyu ile diyetinizi güçlendirebilirsiniz.

Cilt lekelerinden, sivilcelerden kurtarıyor

İçerdiği nişasta ve mineraller patates suyunu cilt sağlığı için de çok değerli kılıyor. Öyle ki patates suyundan hazırlanan birçok maske göz çevresindeki koyu halkalardan, yüz lekelerinden, akne ve sivilcelerden kurtulmanızı sağlıyor; cilde parlaklık vererek yaşlanma etkileriyle savaşıyor.

Peki çiğ patates suyu nasıl hazırlanır?

Devamı videomuzda...

 

 

 

 

 

BENZER VİDEOLAR İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ

 

 

İLGİLİ HABERLER