Spor
  • 28.2.2015 11:46

Beşiktaş Club Brugge çok dikkat etmeli

Güntekin Onay UEFA Avrupa Ligi'ndeki Beşiktaş - Club Brugge eşleşmesini değerlendirdi.

Onay'ın Vatan'daki yazısı şu şekilde;

"UEFA Avrupa Ligi’nde Beşiktaş, Liverpool’u eleyerek büyük iş başardı. Ancak yol uzun. Bu kupanın hayâlini kuran 15 takım daha var. Beşiktaş yıllar sonra kurada ilk kez şanslı topu çekti. Tabii ki çok daha güçlü ekipler vardı. Ancak Club Brugge ile eşleşmek onları elemek anlamına gelmiyor. Beşiktaş, kadro kalitesiyle ve yakaladığı ivmeyle Club Brugge’den daha güçlü bir takım. Turun favorisi. İlk maçın orada olması da bizim için önemli bir avantaj. Ayrıca Belçika’da ciddi bir seyirci desteği bulacağımızı da gözardı etmemek lazım.

Brugge ligde lider. Devler Ligi’nde Anderlecht’in Galatasaraykarşısında ne kadar etkili oynadığına şahit olduk. Bu Brugge ligde Anderlecht’in önünde. Avrupa Ligi’nde de şu ana dek yenilmediler. Helsinki, Kopenhag ve Torino’nun olduğu gruptan lider çıktılar. Bir sonraki turda Danimarka’nın Aalborg takımını elediler. Avrupa’da başarılılar. Ancak eledikleri ve yendikleri takımlar üst seviye değil.

Her şeye rağmen Belçika Ligi’nde lider olan ve UEFA Avrupa Ligi’nde şu ana kadar hiç yenilgi almamış bir takım çantada keklik değildir. Genç bir kadroları var. Belçika Ligi’nin kalitesi çok yüksek bir seviyede olmayabilir ama son yıllarda son derece yetenekli oyuncuları dünya futbol piyasasına sundular.

Kontralara dikkat 
Kadrolarında uluslararası çapta tanınmış bir yıldızları yok. Ama ekip olarak iyi bir futbol oynuyorlar. Kolektif anlayışları oturmuş, özellikle deplasmanda hızlı kontratağa çıkabilen tehlikeli bir takım. Santrforları 1.92’lik De Sutter en etkili oyuncuları. Aynı zamanda da en deneyimli. 4-4-1-1 gibi oynayan Club Brugge, oyun içinde kompakt bir şekilde kapanıp orta alanda kazandığı toplarla kanatlardan hızlı çıkarak sonuca gidiyor. Son haftalarda ligde puan kayıpları yaşadılar. Görünen o ki hem ligi hem de Avrupa’yı birlikte götürecek bir kadroları yok. Beşiktaş hem kadro kalitesiyle hem de Liverpool gibi bir devi eleyerek yakaladığı özgüven ve ivmeyle bu turu geçer. Bu turda çok daha güçlü ekipler varken favori olduğumuz bir rakiple eşleşmek tabii ki sevindirici. Hata yapmazsak tur bizim"

 

Güncellenme Tarihi : 18.3.2016 21:52

İLGİLİ HABERLER