Spor
  • 31.3.2023 00:06

Beşiktaş'tan Fenerbahçe ve Galatasaray'a olay sözler!

Hatayspor'un ve Gaziantep FK'nın deprem dolayısıyla ligden çekilmesinin ardından sular durulmuyor. Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, hükmen galip sayılan maçlar hakkında Galatasaray, Fenerbahçe ve TFF hakkında bomba ifadelerde bulundu. İşte tüm detaylar...Hatayspor'un ve Gaziantep FK'nın deprem dolayısıyla ligden çekilmesinin ardından sular durulmuyor. Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, hükmen galip sayılan maçlar hakkında Galatasaray, Fenerbahçe ve TFF hakkında bomba ifadelerde bulundu. İşte tüm detaylar...

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Gaziantep FK ve Hatayspor'un maçlarıyla ilgili A Spor'a açıklamalarda bulundu.

"Bu durum hala tartışılıyorsa demek ki insanların vicdanında oturmayan şeyler var, adalet tam sağlanamamış. TFF'nin bu konuda uyması gereken bir düzenleme olmadığı için tartışmalar halen devam ediyor."

"TFF'nin kulüplerin görüşlerini alması gerekiyordu. Maalesef uluslararası örnekleri incelemeyerek, aceleci bir karar alındı. Sayın başkanımızın o dönemki haklı söylemleri bugün kamuoyu vicdanında tecelli ediyor. Kulüplerin büyük bir çoğunluğu bu konuda vicdanen adaletli bir karar alınmadığını düşünüyor."

"UEFA'nın bir sürü talimatnamesi var. Bugün ligden çekilme kararı alan kulüpler olduğu zaman her konuda hassas davranan TFF, bu konuda yeterince hassas davranmıyor ve UEFA talimatnamesini görmezden geliyor."

"TFF'nin bu kararı alırken bazı kulüplerin menfaatlerini kolladığını görüyoruz ve biz bunu kabul etmiyoruz." Biz Beşiktaş olarak adaletli bir karar alınmasını bekliyoruz. Oynanmış maçlar olabilir doğru ancak bu takımlar keyfi olarak ligden çekilmediler. Bu takımlara maça çıkmıyormuş muamelesi yapmak bizim vicdanımıza sığmıyor."

"Beşiktaş'ın 18 deplasmana gittiği yerde bir rakibinin 16 deplasmana gidip onun üzerinde ligi bitirmesi adil midir? 1 golle bile şampiyonluklar yaşanıyor, biz de yaşadık. Pazar günü Fenerbahçe deplasmanına gideceğiz. Maçın nerede oynandığı fark etmiyorsa deplasmanda maç yapmanın ne anlamı var? Deplasmanda oynamak önemli bir konu değilse, bu konu ligin kaderini etkilemiyorsa, bu maçları tarafsız sahada oynayalım. Bir rakibimiz son yıllarda Hatay deplasmanında puan alamamış mesela."

"Açık yüreklilikle söyleyebilirim ki herkesin istediğini yapmak mümkün olmaz. Ancak burada yapılacak en doğru şey, ligden çekilen takımların lige etkisini 0'a indirmek. En doğru sonuç, bizim önerdiğimiz sonuç. Bu takımlar keyfi olarak ligden çekilmediler. Öyle olsaydı küme düşürülürlerdi. Hükmen mağlubiyet kararı, yanlış bir uygulamadır. Bu takımların lige hiç başlamamış gibi sayılması gerekiyor. Doğruya en yakın sonuç budur."

"20 sene önce alınmış bir kararla geçen sene alınmış bir karardan hangisini tercih edersiniz? Euroleague gibi bir organizasyonda alınmış kararlar ortada. UEFA talimatında alınmış kararlar var. Her konuda rehber olarak gördüğümüz UEFA'nın talimatlarını bu konuda neden görmezden geliyoruz?"

 

Güncellenme Tarihi : 31.3.2023 00:08

İLGİLİ HABERLER