Yaşam
  • 31.1.2007 00:04

BİR CANLI KAÇ KERE ÖLEBİLİR: İŞTE İNANILMAZ BİR DİRİLME HİKAYESİ!..

Önce vurulan, sonra buzdolabında iki gün bekletilen, canlı olduğu farkedilip ameliyata alınan, bu kez de masada kalbi duran ördek sonunda yeniden hayata döndü.

ABD'de, av tüfeğiyle vurulan Perky'nin kanadını onarmaya çalışan Floridalı veterinerler, ördeğin kalbi aniden durunca paniğe kapıldılar.

Fakat, suni teneffüs yapılan ördeği hayata döndürmeyi başardılar. Ördek Perky vurulduktan sonra, iki gün de kendisini vuran avcının buzdolabında bekletilmiş.

Veterinerlere göre Perky şimdi kanadına takılan metal çivi sayılmazsa gayet iyi durumda. Ve yakında tamamen iyileşmesi bekleniyor.

"Yaşıyor!"

Perky'yi ameliyata alan veterinerler, ördeğin kanadı, bacağı ve gagasındaki ciddi yaralara rağmen operasyonun başarılı olacağından emindiler.

Fakat anestezi yapılan Perky'nin kalbi duruverdi ve tecrübeli veteriner David Hale hastanın öldüğünü açıkladı.

"Onu kaybettik. Çok üzgünüm, öldü" diyen David Hale ve arkadaşlarına "ameliyat bitmiştir" diye ekledi.

Fakat, Perky'nin işi henüz bitmemişti. Genç ördek başını ve kanatlarını oynatınca veterinerler yeniden harekete geçtiler. 20 saniye sonra Perky yeniden hayata dönmüştü.

Henüz Perky'nin hayata nasıl döndürüldüğüne ilişkin ayrıntılar belli olmuş değil. Fakat, Associated Press ajansı veterinerlerin ördeğe, kalbine masaj yoluyla suni teneffüs yaptırıldığını yazdı.

Perky'nin hayata dönmesi ameliyathanede duygusal anlar yaşanmasına yol açtı.

Perky geçen hafta buzdolabından canlı çıkarak kendisini vuran avcının fırında ördek pişirmeyi planlayan karısını şok etmiş ve dünyanın dört bir yanında haber bültenlerine girmişti..

Veteriner David Hale, ördeğin, buzdolabında metabolizmasının yavaşlaması sayesinde hayatta kaldığını söyledi.

Güncellenme Tarihi : 24.3.2016 22:28

İLGİLİ HABERLER