Medya
  • 21.3.2023 01:37

Bloomberg muhabiri Cemre Nur Karaca beş cümle yazdı; dördü yalan çıktı

Bloomberg muhabiri beş cümle yazdı; dördü yalan çıktı

Bloomberg HT muhabiri Cemre Nur Karaca'nın sosyal medya hesabında Belinay ve ailesi ile ilgili yazdığı yazı yazıların doğruyu yansıtmadığı İletişim Başkanlığı tarafından ortaya çıkartıldı.

Bloomberg HT muhabiri Cemre Nur Karaca'nın depremden etkilenen Gaziantep'in Nurdağı ilçesinden yaptığı haber ve sosyal medya paylaşımının doğruyu yansıtmadığı  İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile açıklandı.

Bloomberg HT muhabiri Cemre Nur Karaca'nın sosyal medya hesabından, "Adı Belinay daha 11 yaşında. Gaziantep Nurdağı'na bağlı Keçikuyu köyünde yaşıyor. 3 ablasının  cansız bedenini çıkarmışlar o enkazlardan. Okula gidemiyor sağlıklı beslenemiyor çaresizce konteyner bekliyor. Depremden 1 ay geçmiş hala bir adım atan yok." ifadelerini kullanarak paylaştığı tweetinin doğruyu yansıtmadığı ortaya çıktı.

Çıkan haberlerden sonra Belinay ve ailesi için ortaya atılan iddiaların doğruyu yansıtmadığı şu ifadelerle  duyuruldu:

"Çocuklarımızdan kimse ölmedi, yıkılan ev bizim evimiz değil. Devletimizden çok razıyız." 

Ailesi ve kendisi hakkında ortaya çıkan haberler ile ilgili konuşan a Haber'e konuşan Belinay, "Orada yazan her şey yalan. Benim ablam ölmedi. 8 yaşındayım, yaşını bile doğru yazmamışlar. Sağlıksız beslendiğim de yalan. Okuyorum ben." şeklinde açıklama yaptı.

Güncellenme Tarihi : 21.3.2023 01:47

İLGİLİ HABERLER