Gündem
  • 29.11.2023 13:58

Bu 100 doların değeri tam 30 bin dolar!

Gaziantep'de bir vatandaşın 20 yıl önce döviz destelerinin arasında bulduğu banknot hatalı basım çıktı. Önce sahte zanneden vatandaş kapı kapı dövizci dolaştı. Para sayma makinesinden geçen banknotun orjinal olduğu ortaya çıktı. Hatalı basım ama orjinal olan kağıt paranın satışa sunulmak istendiği fiyat ise duyanları şoke etti.

Gaziantep'te duyanları hayrete düşüren olay ortaya çıktı. 64 yaşındaki Halil Taş, yirmi yıl önce İstanbul'da bir döviz bürosunda destelerin arasında bulduğu hatalı basım 100 doları satışa çıkardı.

Bu banknotun değeri tam 30 bin dolar! Para destelerinin arasında buldu


ÖNCE SAHTE ZANNETTİ

Gaziantep'te yaşayan Halil Taş, 20 yıl önce İstanbul'da gittiği döviz bürosunda bir yüzü basılmayan hatalı 100 dolar buldu. 100 dolarlık banknotu önce sahte zanneden Taş, parayı bulduğu döviz bürosu da dahil birçok dövizcide para sayma makinesinden geçirttiği paranın orijinal olduğunu ve hatalı basım olduğunu anladı.

Bu banknotun değeri tam 30 bin dolar! Para destelerinin arasında buldu

HATALI BASIM BANKNOTA TEKLİF!

Paranın sahte olmadığını söyleyen 64 yaşındaki Halil Taş, 20 yıl önce bulduğu hatalı dolar için bin dolar teklif aldığını, parayı isteyen kişilerin inceleyebileceğini ve ilgilenen koleksiyonculara satabileceklerini söyledi.

"KİMSE ALMADI BEN ALDIM"

Halil Taş, "İstanbul'da döviz bürosunda destelerin arasından çıktı. O zaman kimse almayınca ben aldım ve sakladım. 20 yıldır bende. Paranın gerçek olup olmadığını öğrenmek için İstanbul'da ve Gaziantep'te döviz bürolarında test ettik ve makinelerden sağlam olarak geçti" dedi.

"ABD MERKEZ BANKASI'NIN HATALI BASTIĞI BİR PARADIR"

Taş, "ABD Merkez Bankası yetkililerinin açıklamasına göre yanlış basılmış ve bir tanesi de bende. Bu paranın en önemli özelliği ise bir tarafının olup, bir tarafının hiç basılmamış olması. ABD Merkez Bankası'nın hatalı bastığı bir paradır" ifadelerini kullandı.

Güncellenme Tarihi : 29.11.2023 14:01

İLGİLİ HABERLER