Asayiş
  • 3.11.2017 11:38

Cem Korkmaz neden intihar etti?

Cem Korkmaz'ın intihar haberi medyada genelde şöyle yer buldu:

'Cem Yılmaz'ın 'G.O.R.A.' filminde de rol alan oyuncu Muhittin Korkmaz'ın oğlu, 'Recep İvedik 4'ün 'Cep Herkülü' Cem Korkmaz intihar etti.' Ve Cem'in bir YouTube fenomeni olması biraz geri planda kaldı.

CEM KORKMAZ ASLINDA DAHA BÜYÜK İŞLER YAPTI

Cem'in 'Recep İvedik' filminde oynamaktan daha büyük işler yaptığını, ne kadar ünlü biri olduğunu daha iyi anlayabilmeniz için onu, YouTube'da videolarını izleyen çocuklarınıza, gençlere sorun. 'Çocuk intihar etmiş, artık ne önemi var' demeyin.

AYRILMAK ZORUNDA KALDI

Cem'i intihara sürükleyen olaylardan biri de; sunuculuk yaptığı, YouTube'da 3.5 milyonu aşkın takipçisi olan OHA diyorum! adlı kanaldan ayrılmak zorunda kalması olabilir.

EN ÖNEMLİ ELEMANLARIYDI

Cem, OHA diyorum! kanalını yöneten Mediakraft ekibinin en önemli elemanıydı belki de. Bu kanala büyük emek harcadı, çocuklar arasında fenomen oldu ama bir gün Periscope yayınında takipçilerine küfür ettiği için, Mediakraft'ın diğer üyeleri, Cem'le yollarını ayırma kararı aldı.

ERGENLERİN KURBANI

Aslında Cem, liseli ergen trollerin kurbanı oldu. Bu ergen troller, Periscope yayınında Cem'e küfür ettiler. Cem de onlara küfürle karşılık verdi.

LİNÇ KAMPANYASI BAŞLATILDI

Ve troll ergenler, 'YouTube fenomeni Cem küfür etti' diye o videoyu sosyal medya kanallarına yaydılar, 'Böyle biri 'OHA Diyorum!'da nasıl ekrana çıkar?' diye linç kampanyası başlattı. Ve bir sosyal medya linci daha amacına ulaştı. Cem kendi kurduğu OHA diyorum! kanalından ayrılmak zorunda kaldı.

CEM'İN ARKASINDA DURMADILAR

Mediakraft'ın diğer üyelerinin de Cem'in arkasında durmadığı, bu küfür olayını bahane edip onu ekipten kovdukları iddia edildi. Birçok genç, Mediakraft'ın diğer üyelerinin Cem'in ayağını kaydırdığını, hatta ona mobbing yaptığını düşünüyor!

DAHA SONRAKİ İŞLERDE BAŞARILI OLAMADI

Elbette Cem'in OHA diyorum!'dan ayrıldığı için intihar ettiğini söylemeyiz ama bu olay intihara giden süreçte başlangıç noktası olabilir.

Cem, daha sonra yaptığı işlerde başarılı olamadı.

KARİYERDEKİ BÜYÜK DÜŞÜŞ...

Kariyerindeki bu büyük düşüşe başka duygusal, psikolojik faktörler de eklenmiş ve Cem girdiği bunalımdan bir türlü çıkamamış olabilir.

Ünlüler, etraflarındaki insanların hiç gitmeyeceklerini düşünürler.

PİŞMANLAR MI?

Kariyerleri kötü gittiği için intihar eden birçok sanatçı var. Derdim kimseyi suçlamak değil ama Cem'i sosyal medyada linç eden ergenler, OHA diyorum! kanalından ayrılmasını isteyen ekip arkadaşları şimdi biraz pişmanlık duyuyorlar mıdır sizce? Rastlantıya bakar mısınız, OHA diyorum! ekibinin çektiği film de yarın gösterime giriyor. Cem, belki o filmde oynamak istiyordu ama olmadı!

GÜNAYDIN - Mevlüt TEZEL

İLGİLİ HABERLER