Gündem
  • 29.7.2019 23:07

CHP, Ankara'nın ünlü Sakarya Caddesi'ni baştan sona yeniliyor

ÇANKAYA Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Kızılay'ı kent merkezine yakışır bir hale getirmek için merkezde bulunan Sakarya ve Yüksel Caddeleri ile Konur ve Karanfil Sokaklarını yeniliyor.
Büyük bir pızla süren çalışmalarda ünlü cadde delik deşik oldu.

ankara'da sakarya caddesi yenileniyor ile ilgili görsel sonucu

Sakarya Caddesi’nde heykeller, BEDAŞ’ın aydınlatma direği tesisatı döşemesi ve mevcut aydınlatma direklerinin yenilenmesi ile devam eden çalışmalarda, caddenin zemin çalışmaları da başladı.

ankara'da sakarya caddesi yenileniyor ile ilgili görsel sonucu

Yenileme çalışmaları, metro çıkışından başlayarak Mithatpaşa Caddesi girişine kadar geniş bir alanı kapsıyor. Yaya için ayrılan bölümlerin granit ve bazalt taş döşeneceği yenileme çalışmasında araçlar için ayrılan bölüme ise renkli desenli asfalt kaldırım yapılacak.

Ä°lgili resim

Bölgedeki mevcut ağaçlar korunurken, ilave olarak büyük ağaçlar dikilecek. Oturma birimlerinin artırılacağı yenileme projesinde engelli rampası da standartlara uygun hale getirilecek. Çalışmalar Sakarya ve Yüksel caddesi ile Karanfil ve Konur sokakta devam edecek.

‘YENİLEME ESNAFI DA VATANDAŞI DA MUTLU EDECEK’

Kızılay’ın ciddi bir çöküş yaşadığını ve bu sorunun çözülmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini ifade eden Taşdelen, şunları söyledi:

Şimdi yapacağımız çalışma, Mithatpaşa Caddesi girişinden başlayarak metro çıkışına kadar geniş bir alanı kapsayacak. Bu yaz Sakarya Caddesi’nden başlayarak Yüksel Caddesi ile Karanfil ve Konur Sokakları da yenileyeceğiz. Hem esnafımız hem de bölgeye yolu düşen vatandaşımız rahat edecek. Peyzaj düzenlemesi olacak, büyük ağaçlar dikeceğiz. Süs havuzları olacak. Oturma grupları olacak. Vatandaşımız buraya geldiğinde hem işini halledecek hem de ağaç altında oturup dinlenme imkanı bulacak."
Sakarya Caddesi yenileme projesi esnafla yapılan toplantıda anlatıldı. Projeden memnuniyetlerini dile getiren esnaf, çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti. Yaya için ayrılan bölümlerin granit ve bazalt taş döşeneceği yenileme çalışmasında araçlar için ayrılan bölüme ise, renkli desenli asfalt kaldırım yapılacak. Bölgedeki mevcut ağaçlar korunurken ilave olarak büyük ağaçlar dikilecek. Oturma birimlerinin artırılacağı yenileme projesinde engelli rampası da standartlara uygun hale getirilecek.

 

Güncellenme Tarihi : 29.7.2019 22:17

İLGİLİ HABERLER