Gündem
  • 28.2.2015 13:05

CHP ile cemaatin nikahını bakın kim kıydı

CHP ile cemaati yakınlaştıran isim deşifre oldu. Bu isim ise bağlantıyı CHP’li Umut Oran üzerinden kurdu…


Fethullah Gülen’i Türkiye’ye yeni CHP davet etse… Ve Gülen Türkiye’ye gelse… CHP ile dindarlar arasındaki buzlar erise nasıl olur?

Takvim gazetesi köşe yazarlarından Bekir Hazar gündeme bomba gibi düşecek bir iddiada bulundu. Hazar’a göre paralel yapı ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin arasındaki bağlantıyı kuran kişi, cinayete kurban giden Yahudi iş adamı Üzeyir Garih’in iş ortağı İshak Alaton’dan başkası değil.

alaton-zaman

İshak Alaton, bu koordineyi son günlerin en çok konuşulan ismi Umut Oran üzerinden yapmış. İşte Bekir Hazar’ın bugünkü köşe yazısından bölümler;

GÜLEN’İ CHP TÜRKİYE’YE GETİRSE NE OLUR?

“Ne olacak bu CHP’nin hali? O kadar sıkıcı bir soru ki… Bu soruya hala cevap bulamadık… O yüzden CHP’den bir şey olmuyor. Baykal gitti, Kemal Kılıçdaroğlu geldi. Ne değişti? Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı seçilince, onlara bir FİKİR verdim, tarihi bir imkandı aslında. Dedim ki; Fethullah Gülen on yıldan fazladır Türkiye’den uzakta, ABD’de yaşıyor. Büyük hasret çekiyor, büyük acı çekiyor. Fakat bu manasız durum bitmeli. Gülen Türkiye’ye dönmeli. İşte size büyük bir fırsat… Gülen’i Türkiye’ye yeni CHP davet etse… Böylece hem Gülen Türkiye’ye gelir, hem de bu gelişme CHP ile Türkiye’deki önemli bir kesimin ve dolayısıyla dindar dünyanın barışması anlamına gelir. Bu barış hem CHP’ye kazandırır, hem de Türkiye normalleşir. Bunları yaklaşık 10 CHP’linin HAZIR BULUNDUĞU BİR YEMEKTE ifade ettim. CHP iktidar olmasa bile güçlenmeli. Bu hedefe ulaşmak için de öncelikle kendini aşmalı ve inandırıcı olmalı.”

Bu satırların sahibi İshak Alaton. Hala üzerindeki sır perdesi kalkmayan Yahudi iş adamı Üzeyir Garih cinayetini hepiniz biliyorsunuz. İşte İshak Bey’i Üzeyir Garih’in ortağı olarak biliyoruz. 2012 yılında bir kitap yazdı. Adı; “Lüzumsuz adam” O kitabı önüme a haber’deki Deşifre programından sevgili Burhan Aytekin koydu. “Sayfa 360′ı aç” dedi.

Açığımda yukarıdaki satırlar çıktı karşıma.

Paralel Yapı ile CHP’nin yan yana gelme, omuz omuza verme projesi kimin diye düşünüyordum yıllardır.

Asla bir araya gelmeyecek insanları yan yana getiren AKIL kimdi? Bu soruya aradığım cevabı İshak Alaton’un “Lüzumsuz adam” kitabında buldum. “Fikir benim” diyordu İshak Alaton.

KİLİT ADAM: UMUT ORAN

360. sayfada şöyle devam ediyordu; “Bu fikrimi pek çok CHP’li ile paylaştım, özellikle UMUT ORAN’a söyledim. Umut Bey’e, bunu al başkana götür, onun vereceği mesaj size büyük prestij kazandıracak dedim. Allah muhafaza Gülen bulunduğu yerde vefat ederse bunun günahı hepimizin. Böyle bir günahı kim taşımaya hazır olabilir.”

AKIL BABASI: İSHAK ALATON

Evet CHP’yi Paralel Yapı ile omuz omuza duruma getiren AKIL BABASI meğer İshak Alaton’muş. Yıllar önce Umut Oran aracılığı ile atmış parti içine tohumları. Umut Oran ile bir Paralel yapı üyesi arasındaki tweetler manşetlere taşınmıştı geçtiğimiz günlerde. İçinde Sümeyye Erdoğan’a suikast olayı da vardı…

Anlaşılan o ki bir UMUT, Paralel Yapı ile CHP kaynaşması ve tek vücutta buluşulması için epey ter dökmüş.

Benim anlayamadığım böyle bir projeyi neden sır cinayete kurban giden Üzeyir Garih’in ortağı bir iş adamı planlar. Niçin böyle bir proje geliştirir? Ve neden 10 CHP’liyi yemekte buluşturup, onlara FETHULLAH GÜLEN’e sahip çıkma konferansı verir? Adam sonuçta bir iş adamı. İşi gücü yok mu? Ya da işi gücü bu mu?

“İPLER KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ELİNDE DEĞİL”

Öyle veya böyle Kemal Bey’i şimdi daha iyi anlıyorum. İpler demek ki onun elinde değil.
CHP’ye oy veren kardeşlerimi UMUT’suzluğa sürüklemek istemem ama…

Paralelle PARALEL olacaklar artık ne yapalım.

Kaçış yok…

Hayırlı olsun!!!

Güncellenme Tarihi : 18.3.2016 21:52

İLGİLİ HABERLER