Gündem
  • 17.3.2023 12:37

CHP'li anketçi Murat Gezici itiraf etti.. Erdoğan önde

CHP'ye yakınlığıyla bilinen kamuoyu araştırmacısı Murat Gezici, katıldığı yayında son anket sonuçlarına ilişkin konuştu. Gezici, Başkan Erdoğan'ın oy oranının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yüksek olduğunu açıkladı. Gezici, "Ben Erdoğan'ın önde olduğunu görüyorum şu anda." dedi.

Gezici Araştırma Merkezi Başkanı Murat Gezici, CNN Türk canlı yayınında Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin yapılan anket sonuçları hakkında konuştu.

CHP'ye yakınlığıyla bilinen Gezici, yapılan son anketlere göre Başkan Erdoğan'ın rakiplerine kıyasla önde olduğunu açıkladı.

Sunucu Hande Fırat'ın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen'in anketlere ilişkin açıklamalarını hatırlatması üzerine konuşan Gezici, şu ifadeleri kullandı:

"Mustafa Şen sektörün duayenlerinden biri. Çok tecrübeli bir kurumda yetişmiş, anketler yapan birisi. Ben de halen Sayın Erdoğan'ı Kemal Bey'in önünde görüyorum. Alma ihtimali biraz daha fazla. Şu an halen iktidarda bir güç var. Ben Erdoğan'ın önde olduğunu görüyorum şu anda."

Güncellenme Tarihi : 18.3.2023 13:15

İLGİLİ HABERLER