Gündem
  • 29.7.2019 23:52

CHP'li başkanın müdür yaptığı öğrenci oğlu eleştirenlere küfretti

Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur’un oğlu Efe Uygur, TORBEL’e müdür yardımcısı olarak atanmasından sonra gelen tepkilere skandal bir paylaşımla cevap verdi.

Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur, oğlu Efe Uygur’u belediye şirketi olan TORBEL A.Ş.’ye müdür yardımcısı olarak atamış ve Odatv de konuyu gündeme taşımıştı.

Haber sonrasında Başkan Uygur, “Güvenebileceğim kimse yoktu, geçici bir görevlendirme” diyerek atamayı savunsa da, kamuoyundan gelen tepkilerin ardından geri adım atarak, oğlunun görevinden istifa ettiğini duyurmuştu.

EFE UYGUR’DAN SKANDAL PAYLAŞIM

Konuyla ilgili İzgazete’nin haberine göre, Torbalı Belediye Başkanı Uygur’un müdür yardımcılığına atanan oğlu Efe Uygur ise skandal bir mesaj paylaştı. Uygur, kendisine gelen tepkiler sonrasında kişisel sosyal medya hesabından “Allah’a şükür sizin gibi hırsız da değiliz, sizin gibi köpek de değiliz…” dedi.

İMZA KAMPANYASI BAŞLADI!

Yaşanan bu olayların ardından bir grup Torbalılı ve CHP üyesi Ramazan İsmail Uygur’un CHP’den istifası ya da partiden ihraç edilmesi için imza kampanyası başlattı.

Change.org’de başlatılan imza kampanyasından CHP Genel Merkezi’ne yönelik şu çağrıda bulunuldu;

“Sayın CHP GENEL MERKEZİ

Cumhuriyet Halk Partisi kurucusu ve ilk Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk "Bu ulusun siyasal partilerden çok canı yanmıştır. Şunu söyleyeyim ki, başka ülkelerde partiler kesinlikle ekonomik amaçlar üzerine kurulmuştur ve kurulmaktadır. O ülkelerde çeşitli sınıflar vardır. Bir sınıfın çıkarını korumak için kurulan siyasal partiye karşılık başka bir parti kurulur. Bu pek doğaldır. Sözde bizim ülkemizde ayrı ayrı sınıflar varmış gibi kurulan siyasal partiler yüzünden tanık olduğumuz sonuçlar bilinir. Oysa HALK FIRKASI dediğimiz zaman, bunun içinde BİR KESİM DEĞİL, BÜTÜN ULUS DAHİLDİR. "sözüyle Cumhuriyet Halk Partisi 'ne büyük bir toplumsal sorumluluk yüklemiştir.

Birtakım elitlerce kamu yönetiminde süregelen adam kayırmacı atamalardan, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik daralma ve despotik uygulamalardan bunalan yurttaş, muhalefet bloğunu umut ışığı olarak görmüş, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri ve 24 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde adalet kantarının yeniden yerine oturması için yetki vermiştir.

Ancak ;

Henüz MEZUN DAHI OLMAYAN ÜNIVERSITE ÖĞRENCISI OĞLUNU 7000 LİRA MAAŞLA MÜDÜR olarak atayan,

Güveneceğim kimsem yoktu" içerikli gerekçesi ile Torbalı Belediye Çalışanlarının, CHP Örgütünün ve Torbalı İlçe Halkının GÜVENİLİRLİĞİNİ SORGULAMAYA açtıran,

Sosyal medyada doğru ve ahlaklı olanın hatırlatılmasını bir linç kampanyası gibi algılayıp, oğlunu görevden alarak konuyu kapatan Torbalı Belediye Başkanı, CHP ve muhalefet bloğunun yaratmış olduğu umut ışığını karartmış, güven sarsmıştır.

Bu utanç duyulması gereken durumun CHP yetkililerince yaptırımsız kalması, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun sürekli dile getirdiği "HAK, ADALET ve LİYAKAT" kavramlarının samimiyetine gölge düşürmektedir.

Meselenin sadece oğlunu görevden alarak kapatılmaya çalışılması ve cezasız kalması, Türkiye'de benzer durumların oluşmasına zemin hazırlayacaktır.

Kamuoyu vicdanını yaralayan, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu söylemleri ve CHP Tüzüğü ile tamamen ters düşen uygulamanın sahibi Torbalı Belediye Başkanı İsmail UYGUR hakkında, CHP Genel Merkezi ve yetkili organlarınca DİSİPLİN sürecinin başlatılması, ve ilke ve prensipleri ile örtüşmediği CHP 'den İHRAÇ EDİLMESİNİ talep ediyoruz.”

Odatv.com

Güncellenme Tarihi : 29.7.2019 23:59

İLGİLİ HABERLER