Gündem
  • 30.9.2022 17:05

CHP'li Mersin Belediyesi PKK'nın yuvası olmuş.. Karayılan'la görüşen gazeteciyi paraya boğdular

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde terör yuvalanması! PKK elebaşı Karayılan ile görüşen sözde gazeteciye para akıtmışlar..

CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde terör örgütü PKK ile iltisaklı isimlere operasyon düzenlenmiş, bu kapsamda Basın Yayın Halka İlişkiler Daire Başkanı Bedrettin Gündeş, 'Terör örgütü üyeliği' suçlaması ile tutuklanmıştı. Gündeş ve ekibi Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in tanıtımını yapmak için PKK'yı 'Kahraman' ilan eden Kandil'de terör elebaşı Karayılan ile görüşen Serdar Akinan ile anlaşmıştı. Akinan'a yıllık 4 milyon TL ödenirken, ailesine özel araç da tahsis edilmişti. Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan terör operasyonunda 30 kişi hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde terör yuvalanması! PKK elebaşı Karayılan ile görüşen sözde gazeteciye para akıtmışlar

CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde terör örgütü PKK ile iltisaklı isimler dikkat çekiyor. Belediyeye yönelik yapılan terör operasyonunda PKK terör örgütü ile ilişkisi tespit edilen Basın Yayın Halka İlişkiler Daire Başkanı Bedrettin Gündeş tutuklandı. Gündeş'in terör örgütü üyeliği suçundan tutuklandığı bildirildi. PKK ile ilişkisi saptanan Gündeş'in yine örgüte yakın gazetecilere verdiği destek de biliniyor. O gazetecilerden Serdar Akinan'a yılda 4 milyon TL ödendiği tespit edilmişti. Akinan, Kandil'e giderek terör örgütü elebaşlarından Murat Karayılan ile görüşmüş, yazdığı kitapta teröristleri kahraman ilan etmişti.

CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden Serdar Akinan'a servet: | En Son  Nokta

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE TERÖR OPERASYONU

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifresine yönelik çalışma yapıldı. PKK/KCK'nın propagandasını yaptıkları ileri sürülen, aralarında Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş ve 17 belediye personelinin de olduğu 30 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Kimlikleri belirlenen şüphelilerin adreslerine 28 Eylül'de özel harekat polislerinin desteğiyle düzenlenen operasyonda Bedrettin Gündeş dahil 20 kişi gözaltına alındı. Adreslerinde bulunamayan 8 şüphelinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

BEDRETTİN GÜNDEŞ TUTUKLANDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Bedrettin Gündeş, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece, 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçlamasından tutuklandı.

BEDRETTİN GÜNDEŞ'TEN PKK'YA DESTEK

Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Bedrettin Gündeş'in terör örgütü lehine propaganda yaptığı biliniyor. Birçok fotoğrafı ortaya çıkan Gündeş'in, astım hastası olan 15 yaşındaki kız çocuğunu kaçırıp dağa teslim eden Metin İnce ile resmi olduğu öğrenildi.

Güncellenme Tarihi : 30.9.2022 17:26

İLGİLİ HABERLER