Medya
  • 26.6.2023 12:59

CHP'nin fonladığı Öcalan aşığı Merdan Yanardağ'a hapis yolu göründü

CHP tarafından finanse edilen Tele 1'in Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, terörist Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması gerektiğini söyleyerek Öcalan'ı övdü. Yanardağ, terörist başı Öcalan'ı filozofa benzetti ve "Normal infaz yasaları geçerli olsa serbest bırakılması gerekiyor. Öcalan hafife alınacak birisi değil. Siyaseti doğru okuyan, doğru gören, doğru çözümleyen son derece zeki birisidir" dedi. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Yanardağ'ın skandal açıklamaları nedeniyle kanal hakkında bir inceleme başlatıldığını söyledi. Son dakika bilgisine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, gazeteci Merdan Yanardağ hakkında soruşturma başlattı.

Fondaş kanal Tele 1'in Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, teröristbaşı Abdullah Öcalan'a övgüler dizdi... CHP'li Yanardağ, 'siyasi mahkum' olarak bahsettiği bebek katili Öcalan ile ilgili şunları söyledi: "70 yaşını geçmiş bir Abdullah Öcalan 25 yıldır kesintisiz hapiste. Türkiye'de en uzun süre yatan siyasi mahkumdur.

Normal infaz yasaları geçerli olsa serbest bırakılması gerekiyor. Öcalan hafife alınacak birisi değil. Neredeyse cezaevinde filozof oldu. Çünkü okumaktan başka bir şey yapmıyor. Siyaseti doğru okuyan, doğru gören, doğru çözümleyen son derece zeki birisidir."

Yayında skandal sözler sarf eden Yanardağ, Öcalan'a uygulan tecritin kaldırılması gerektiğini de belirtti.Tele 1 yayınında kullanılan bu skandal sözlerin ardından RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Twitter'dan açıklama yaptı.Şahin, "Binlerce kişinin katili terörist başını öven Merdan Yanardağ denilen şahsın açıklamaları üzerine Tele 1 hakkında gerekli inceleme başlatılmıştır.

GAZETECİ MERDAN YANARDAĞ HAKKINDA SORUŞTURMA

Öte yandan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bir televizyon programındaki açıklamaları nedeniyle Gazeteci Merdan Yanardağ hakkında soruşturma başlattı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı dün bir televizyon programında gazeteci Merdan Yanardağ'ın bölücü terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan hakkında açıklamaları nedeniyle "Suçu ve Suçluyu Övme" ve "Terör Örgütü Propagandası Yapmak" suçlarından resen soruşturma başlattı.

Güncellenme Tarihi : 26.6.2023 13:09

İLGİLİ HABERLER