Gündem
  • 28.4.2022 12:25

Çok konuşulacak yeni e-Devlet uygulaması geliyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, e-Devlet kapısı üzerinden milyonlarca kişiyi ilgilendiren önemli bir uygulama için ilk adımı attı. Yeni uygulama devreye alındığında e-Devlet üzerinden operatörlerin tarife ve kampanya teklifleri tek ekranda karşılaştırma yapılarak görüntülenecek.Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, elektronik haberleşme hizmetinden faydalanmak isteyen kişilerin, e-Devlet Kapısı üzerinden sorgulama yaparak operatörlerin tarife ve kampanya tekliflerini karşılaştırabilmelerine imkân veren yeni bir adım attı. Uygulama sabit internet, sabit telefon, TV, mobil telefon ve adrese dayalı mobil internet hizmetine ilişkin tarifeleri kapsayacak.

Bu uygulamayla vatandaşa alabileceği hizmetleri e-Devlet üzerinden karşılaştırma imkânı verilirken, piyasada da fiyat regülasyonu sağlanmış olacak.

ANLIK CEVAP VERİLECEK

Konuya ilişkin hazırlanan taslak çalışmaya göre uygulama, 200 bin ve üzeri abonesi olan işletmeciler ile tarifelerinin veya kampanyalarının e-Devlet Kapısı üzerinden karşılaştırılmasını talep eden diğer işletmecilerin, bireysel abonelik sözleşmesi kapsamında sundukları sabit internet, sabit telefon, TV, mobil telefon ve adrese dayalı mobil internet hizmetine ilişkin tarifeleri kapsayacak.

Tüketicilerin, e-Devlet Kapısına giriş yaptıktan sonra tarife karşılaştırma hizmetini kullanarak işletmecilerin tarife ve kampanya tekliflerini karşılaştırmalarına imkân sağlanacak.Tarife karşılaştırma hizmetinde yapılacak sorgular anlık olarak işletmecilere iletilecek, işletmeciler de sorgulara anlık olarak cevap verecek.

Güncellenme Tarihi : 28.4.2022 12:31

İLGİLİ HABERLER