Gündem
  • 24.2.2023 12:25

Cübbeli Ahmet hoca, ilahiyatçı Mustafa Karataş'ı hedef aldı!

 Cübbeli Ahmet, ilahiyatçı Mustafa Karataş'ı hedef aldı!

Cübbeli Ahmet, Yeni Çamoluk Otomotiv'in bağışını yanlış anons eden ilahiyatçı Mustafa Karataş'ı hedef aldı. Cübbeli, "Daha 50 milyarla, 50 binin ayrımını yapamayan adam, insanlara din öğretiyor. Bir de 'Ben tanıyorum, benim komşum' diye ısrar ediyor." ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından televizyon ekranlarından yapılan "Türkiye Tek Yürek" ortak yardım kampanyasına birçok banka ve şirket yüksek miktarda bağış yaptı. Ancak Yeni Çamoluk Otomotiv'in sahibi Hamit Duras'ın "50 milyar TL" bağışı tartışma konusu oldu.

Canlı yayında bağışları toplayan ve anons eden ilahiyatçı Mustafa Karataş, Yeni Çamoluk Otomotiv'in "50 milyar TL bağış yaptığını" duyurdu. Ancak daha sonra gerçek bağışın 50 bin TL olduğu, Yeni Çamoluk Otomotiv'in sahibi Hamit Duras'ın eski paraya göre (6 sıfır olan dönem) konuştuğu ortaya çıktı.

Halk arasında “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Mustafa Karataş’ı hedef aldı: "Daha 50 milyarla, 50 binin ayrımını yapamayan adam, insanlara din öğretiyor. Bir de 'Ben tanıyorum, benim komşum' diye ısrar ediyor. Sonra insanlara İslam öğretiyor.”

Güncellenme Tarihi : 24.2.2023 12:30

İLGİLİ HABERLER