Gündem
  • 30.4.2015 13:20

Darbeci hakimler emri Fethullah'tan aldı

Latif Erdoğan, reddi hakim kararına ve tahliyeye hükmeden hakimlerin, emri Fethullah Gülen'den aldığını, tutuklu bulunan kişilerin de "İlk hafta içerisinde kurtulacaksınız" vaadiyle kandırıldığını söyledi.

Paralel’ yargıya yakın olduğu iddia edilen iki hakimin, Türk yargı tarihinde görüşmemiş bir yöntemle ‘Paralel Yapı’ mensubu 75 sanığı apar topar tahliye etme girişimi, A Haber'de yayınlanan Birlikte Bakalım'da tartışıldı. Programda konuşan Akit Gazetesi yazarı Latif Erdoğan, reddi hakim kararına ve tahliyeye hükmeden hakimlerin, emri Fethullah Gülen'den aldığını, tutuklu bulunan kişilerin de "İlk hafta içerisinde kurtulacaksınız" vaadiyle kandırıldığını söyledi.

HAKİMLERE EMRİ VEREN GÜLEN’DİR
Şu olaylar durulsun, en büyük nefret ifadelerini kendisine en sadık zannettiği cemaat fertlerinden görecek o.
Bu iki hakim arkadaşı bu harekete sevk eden Gülen, ona o emri veren Gülen, hangi vicdanla yaptı bunu? Niye kendi yeğenlerinden, yakınlarından bir tane yok? Bir tane de yakınlarından görelim fedakarlık yapan, niye hep bu çocuklar mahvoluyor?

TUTUKLU BULUNANLAR ALDATILDI
Şu anda tutuklu bulunan insanlar aldatıldı, esası budur. Önceleri makamlar vaat edildi, eğer darbe girişimi gerçekleşseydi. Bununla aldatıldılar. Tutuklandıkları zaman ilk hafta içinde itiraz dilekçesiyle kurtulacaksınız diye kandırıldı onlar.

NEDEN ÇIKIP İTİRAZ EDEMİYOR?
1967’de, 1974’te mason olduğu deklare edilen ve hala itiraz edemeyen bir adam var karşımızda bizim. 1974’te sen mason muydun kardeşim? Ufacık bir şey çıktığında beddualarla konuşuyor. Bir kere çık da de ki ‘Eğer ben masomsam Allah benim belamı versin, değilsem diyenlerin versin.’ de, diyebiliyor mu bunu?

ÜST DÜZEYE GELENLER YEMİN ETTİ
O insanlardan seçtiği, üst düzeye getireceği insanlara talak yeminini yaptırdı. Yani sonsuza kadar, ne kadar evlense her defasında hanımı boş olsun diye yemin ettiriyor. Bu yemini yapan bir adam kıpırdayamaz.

ARKASINDAN GİDİLECEK BİRİ DEĞİL
O arkadaşlara sesleniyorum, bu artık arkasından gidilecek bir insan değildir. Yüzde bir ihtimalle dahi artık onun arkasından gidilme haysiyeti kalmamıştır. Dolayısıyla yarın başka bir hakim savcı, öbür gün başka bir emniyetçi bunu yapar. Türkiye devamlı suretle kaos yaşar.

İLGİLİ HABERLER