Dünya
  • 27.5.2022 14:19

Dehşet olay.. Polisler adamı can çekiştirerek katletti

Brezilya’da akılalmaz ölüm! Polis can çekiştirerek katletti…

Brezilya’da polis kuvvetlerinin gerçekleştirdiği gözaltına alma vakası, korkunç bir sonla bitti. Gözaltına almaya çalıştıkları şüpheli Genivaldo de Jesus Santos’un kendilerine direnmeleri üzerine zorla aracın bagajına kapatan polisler, bu esnada bagaja aktif haldeki gaz bombası da koydu. Bagajdan sarkan ayaklarının çırpındığı anların kameraya yansıdığı olayda Santos feci bir biçimde boğularak hayatını kaybetti.

Brezilya'da eyalet polisi, Genivaldo de Jesus Santos'u (38) gözaltına direndiği için polis arabasının bagajına gaz bombasıyla birlikte zorla kapattı. Telefon kamerasına yansıyan olayda polis, adamın direnmesine aldırış etmeden dumanlar çıkan bagajın kapağını bastırarak Santos'un çıkmasını engelledi.

FECİ ÖLÜM KAMERADA!

Bagajdan dışarı sarkan ayaklardan Santos'un can çekiştiği görülürken bir süre sonra hareketsiz kaldığı dikkat çekti. 25 Mayıs Çarşamba günü Umbaúba kentinde meydana gelen olay sonrasında siyahi Genivaldo de Jesus Santos'un ölüm nedeninin oksijensiz kalarak boğulma olduğu belirlendi. Santos'un dumanlar çıkan bagajdan sarkan ayaklarının çırpındığı anların görüntülere yansımasıyla olay, sosyal medyada tepki topladı.

"SADECE MOTOSİKLET KULLANIYORDU"

Brezilya Eyalet Polisi (PRF) olaydan sonra yaptığı açıklamada şüphelinin saldırgan tavırlarla polise muhalefet ettiği ve direndiği için aracın bagajına kapatıldığını belirterek olaya karışan polisler hakkında soruşturma başlatıldığını ifade etti.

 

Açıklamada "(Şüpheli) bir PRF ekibinin yaklaşımına aktif olarak direndi. Saldırganlığı nedeniyle, onu tutmak için hareketsizleştirme teknikleri ve daha az saldırı potansiyeli olan araçlar kullanıldı ve şahıs Umbaúba'daki Polis Karakoluna götürüldü" denildi.

İLGİLİ HABERLER