Gündem
  • 29.10.2016 12:54

Denizin dibinde dalgalanan 93 Türk bayrağı

Cumhuriyet coşkusunu denizin dibine taşıdılar

Muğla’nın Fethiye ilçesinde dalgıçlar, 7 metre derinlikte 93.üncü yıla özel 93 bayrak dikip balıklara geçit töreninde bulundular. Dalgıçlar dev Türk bayrağı açarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 93. yıldönümünü kutladı.

Cumhuriyet coşkusunu denizin dibine taşıdılar

Elite Dalış okulu dalgıçları yerli ve yabancı müşterileri ile birlikte Dalyan koyunda 7 metre derinlikte dev Türk bayrağı  açıp ayrıca 93 adet Türk Bayrağı diktiler.  Balıkların adeta resmi geçte bulunduğu deniz dibindeki görsel şölen objektiflere de yansıdı. Fethiye'de faaliyet gösteren Elite dalış okulu  eğitmenleri Tayfun Çökmez,  Önder Diktaş, ve Burhan Meşeli   93 Türk bayrağını bir bir deniz dibine diktiler.  Havanında güzel olması nedeniyle dalgıçlar ve öğrencileri olan turistler bu anı eğitmen Aydın Tanal'ın çektiği video ve fotoğraflardan da izlediler.

Foto: İHA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu deniz dibinde yaklaşık 7 metre derinlikte balıklarla birlikte kutlayan dalgıçlar adeta görsel bir şölen sundular.  Dalgıçlar Türkiye Cumhuriyeti Değerlerinin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün yerleştirdiği şekilde korunmasını isteyerek Türkiye'nin her türlü terör belasından bir an önce kurtulması gerektiğini söylediler. Eğitmen Tavfun Çökmez Cumhuriyetimizin 93 yılını deniz dibinde 7 metre derinlikte kutladıklarını söyleyerek “ Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 93. yıla özel olarak su altında  tam 93 Türk Bayrağı diktik. Bayrak dikme töreninde bulunduk.  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Atatürk ve şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz” dedi.

İHA

Güncellenme Tarihi : 29.10.2016 12:58

İLGİLİ HABERLER