Gündem
  • 17.4.2024 16:26

Dubai sular altında!

Birleşik Arap Emirlikleri'nde, son 75 yılın en yüksek yağış miktarı görüldü. Şiddetli yağış nedeniyle sel meydana gelirken araçlar yolda mahsur kaldı, Dubai Havalimanı'nda uçaklar sulara gömüldü.

Körfez ülkesi Birleşik Arap Emirlikleri'ni (BAE) vuran şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi. Ulusal Meteoroloji Merkezine göre son 24 saatte kayıtların tutulduğu 1949'dan bu yana en yüksek yağış miktarı görüldü.

BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Ülkenin kuzeyinde yer alan Ras Al Khaimah Emirliği'nde 70'li yaşlarındaki bir kişi, aracının sel sularına kapılması sonucu hayatını kaybetti. Sular altında kalan evler, yollar ve iş yerlerinde ise büyük hasar meydana geldi.

Okullarda eğitime ara verilirken, kamu görevlileri bugün de uzaktan çalışmaya devam etti. Pazartesi gecesi etkisini arttıran sağanak yağışın bugün etkisini azaltmasıyla temizleme çalışmaları başladı.

 

Dubai sular altında! Yüzyılın en büyük yağışı: Uçaklar gözden kayboldu

UÇUŞLAR AKSADI

Dünyanın en yoğun havalimanlarından biri olan Dubai Uluslararası Havalimanı'ndaki (DXB) uçuşlarda ise aksamalar devam ediyor. Havalimanı yönetiminden yapılan açıklamada, hava şartları nedeniyle yolculara zorunlu olmadıkça havalimanına gelmemeleri yönünde uyarı yapıldı. Uçuşların ertelenmeye ve diğer havalimanlarına yönlendirilmeye devam ettiği belirtildi.

BAE resmi ajansı WAM'da yer alan habere göre, Dubai'deki havalimanları, aşırı zorunlu haller dışında yolculardan havalimanına gitmemelerini istedi.

Dubai sular altında! Yüzyılın en büyük yağışı: Uçaklar gözden kayboldu

Uçuş programında gecikmeler ve bir dizi uçuş rotasında sürekli değişiklikler olduğu ve uçuş durumu hakkında en son gelişmeler için yolcuların hava yolu şirketleriyle doğrudan iletişim kurmaları gerektiği belirtilen açıklamada, hava yolu trafiğinin ve operasyonların mümkün olan en kısa sürede normale dönmesi için yoğun şekilde çalışıldığı kaydedildi.

Güncellenme Tarihi : 17.4.2024 16:32

İLGİLİ HABERLER