Gündem
  • 7.12.2023 10:49

El Kassam 25 İsrail aracını imha etti

El Kassam Tugayları Han Yunus'ta 25 İsrail askeri aracını imha etti

Safa haber ajansının haberine göre, İzzeddin El Kassam Tugayları dün, savaşçılarının kuşatma altındaki Gazze Şeridi'ndeki Han Yunus şehrinin çeşitli bölgelerinde 25 İsrail askeri aracını hedef aldığını duyurdu  .

Filistin direniş grubu yaptığı açıklamada, savaşçılarının Han Yunus şehrinin doğu kesiminde Yasin 105 mermileriyle sekiz İsrail askeri aracını, üç tankını, bir askeri buldozerini ve bir personel taşıyıcıyı hedef aldığını ve çok sayıda İsrail askerini öldürdüğünü söyledi. orada sekiz askerin yer aldığı özel bir birlik de vardı.

Grubun savaşçıları ayrıca Han Yunis'in doğusundaki Al-Zana bölgesinde ev yapımı Ghoul tüfekleriyle altı İsrail askerini hedef alarak çok sayıda askeri yaraladı; şehrin kuzey kesiminde ise savaşçılar üç askeri buldozer, bir tank ve bir personeli hedef aldı. Yasin 105 füzelerine sahip taşıyıcı.

El Kassam savaşçıları ayrıca askerlerin varil bombası ve bir dizi TBG bombasıyla saklandığı bir evi bubi tuzağıyla havaya uçurdu ve bu da doğu Han Yunus'taki binanın tamamen çökmesine yol açtı.

El Kassam savaşçıları ayrıca şehrin doğusunda önceden hazırlanmış mayın tarlasını dört anti-personel bombasıyla patlatarak çok sayıda askerin ölümüne ve yaralanmasına neden oldu.

İSRAİL : 9 ASKERİMİZ ÖLDÜRÜLDÜ

Filistin direnişi üst üste altmış birinci gün boyunca Gazze Şeridi'nin çeşitli noktalarında İsrail saldırılarına karşı kararlılıkla karşı koymaya devam etti ve düşman birliklerine ağır kayıplar verdirdi.

İsrail medyası, işgal ordusunun son 24 saat içinde Gazze'deki çatışmalarda dokuz askerini kaybettiğini kabul ettiğini belirtti.

Hamas'ın askeri kanadı El Kassam Tugayları, savaşçılarının Beyt Lahia'da 12 Siyonist askeri aracı hedef aldığını duyurdu ve keskin nişancılarının Han Yunus'un doğusunda iki İsrail askerini vurduğunu ekledi.

El Kassam savaşçıları ayrıca Han Yunus'un kuzeyindeki İsrail düşman güçlerini de vurarak, birkaç İsrail askerinin saklandığı bir evi, bir Merkava tankını ve bir personel taşıyıcıyı hedef aldı.

Güncellenme Tarihi : 7.12.2023 10:56

İLGİLİ HABERLER