Gündem
  • 9.2.2024 12:28

El Kassam: Savaşın başlangıcından bu yana 1.108 Siyonist aracı “Al-Yasin 105” füzeleriyle imha ettik

İslami Direniş Hareketi'nin (Hamas) askeri kanadı El Kassam Tugayları, savaşçılarının savaşın başlangıcından bu yana "Al-Yassin 105" toplarıyla 1.108'den fazla Siyonist aracı imha ettiğini duyurdu.

El Kassam açıklamasında, "İmha edilen Siyonist araçlar arasında 962 tank, 55 personel taşıyıcı, 74 buldozer, 3 ekskavatör ve 14 askeri araç yer alıyor." dedi.

"Savaşta Siyonist araçların hedef alınması çok sayıda düşman subayı, askeri ve paralı askerin öldürülmesi ve yaralanmasıyla sonuçlandı."

El Kassam; "Kurtarma güçlerinin onları geri çekememesi nedeniyle çok sayıda düşman askerinin öldürüldüğüne" dikkat çekti.

mücahitler İsraillileri Öldürüyor 

100 günden fazla süren savaşın ardından Filistinliler direnişe devam ediyor. 

Direniş'in Gazze Şeridi'ndeki saldırı operasyonları çok sayıda İsrailli subay ve askerin öldürülmesi ve yaralanmasıyla sonuçlandı.

Filistin Direniş Hareketi Hamas'ın askeri kanadı El Kassam Tugayları, Perşembe günü yaptığı açıklamada, savaşın başladığı 7 Ekim'den bu yana 1.108'den fazla İsrail aracının imha edildiğini duyurdu.Açıklamaya göre Direniş saldırıları çok sayıda İsrailli subay ve askerin öldürülmesi ve yaralanmasıyla sonuçlandı.

El Kassam, imha edilen araçlar arasında 962 tank, 55 personel taşıyıcı, 74 buldozer, 3 ekskavatör ve 14 diğer askeri aracın yer aldığını sözlerine ekledi.

Ayrıca bugün çok sayıda İsrail askerinin, "kurtarma güçlerinin onları geri çekememesi nedeniyle Siyonist uçakların araçlarını ezmesinin" ardından öldürüldüğü açıklandı.

Ayrı bir açıklamada El Kassam Tugayları, üyelerinin Gazze'deki sanayi kavşağında İsrail kuvvetleriyle çatıştığını, üyelerinin öldürüldüğünü ve yaralandığını söyledi. 

Tugayların açıklamasına göre El Kassam savaşçıları ayrıca Merkava 4 tankını Al-Yassin-105 füzesiyle hedef aldı.

İslami Cihat Hareketi'nin askeri kanadı olan Kudüs Tugayları ise, Gazze Şeridi'ndeki Merkezi Valiliğin doğusunda toplanan İsrail askerlerini 107 kalibrelik güdümlü füzeyle hedef aldığını duyurdu.

Güncellenme Tarihi : 9.2.2024 12:36

İLGİLİ HABERLER