Gündem
  • 29.5.2020 16:58

Emekli büyükelçiden Davutoğlu'na FETÖ suçlaması!.. Şok eden sorular

Emekli diplomattan bomba açıklama: "Davutoğlu'nun darbe girişiminden haberi vardı..."

Emekli Diplomat Vahit Özdemir, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun 15 Temmuz darbe girişiminden haberi olduğunu iddia etti.

Emekli Diplomat Vahit Özdemir, Gelecek Partisi Genel Başkanı, eski Dışişleri Bakanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yönelik açık mektup yayınladı. Mektubunda Davutoğlu’na iddialı sorular yönelten Özdemir’in özellikle Cidde konusunda kendisine yönelttiği “15 Temmuz hain darbe girişiminden kısa bir süre önce eşiniz ve kızınız Cidde'ye gittiler mi? Eşiniz ve kızınız Cidde'deki bayanlara "yakında Türkiye karışacak ve kan gövdeyi götürecek" dediler mi demediler mi?” sorusu dikkat çekti. Emekli Diplomat Vahit Özdemir konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

DAVUTOĞLU, AK PARTİ’Yİ BÖLMEK İSTİYOR -

15 Temmuz darbe girişiminden iki ay önce Cidde’de böyle bir hadise olduğunu söyleyen Özdemir, “Cidde olayı yüzde yüz doğru bir hadisedir. Demek ki darbe girişiminden kendilerinin haberleri vardı. Söyledikleri sözlerden o anlaşılıyor. Ben bundan sonra AK Parti aleyhinde bir faaliyette bulunursam benim yüzüme tükürün diyen adam şimdi AK Parti’nin aleyhindefaaliyette bulunuyor. Üstelik Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde rüyasında bile göremeyeceği mevki ve makama ulaştı kendisi. Normal bir profesör iken Başbakanlık Başdanışmanlığı, Meclis dışından Dışişleri Bakanlığı, Milletvekilliği ve Başbakanlık görevlerine gelmek kime nasip olur? Sıradan bir insan, bulunmaz Hint kumaşı değil ki. Davutoğlu, AK Parti’yi bölmeye, parçalamaya çalışan hainlik yapan birisi. Tabi buna gücü yetmez. Halkta da bunun bir karşılığı yok. Bence yaptığı yanlış. Eğer Sayın Cumhurbaşkanı kendisine bir Cumhurbaşkanı Yardımcılığı veya bir Bakanlık verse idi acaba böyle bir davranış içerisinde olur muydu?” dedi.

SAHTECİ BÜROKRATLARI HİMAYE EDEN BİRİ -

Mektuptaki sorulardan birinde “Meclis dışından Dışişleri Bakanlığına atanır atanmaz sahte sicil doldurduğu mahkeme kararıyla sabit olan bürokratı neden Genel Müdürlüğe atadınız?” diyen Özdemir, “Sahteci bürokratları resmen himaye ediyor, yargılanmalarına izin vermiyor ve onları genel müdür olarak atıyor. İnsanda biraz vicdan, din, iman olur. Düşünün bana karşı sahte sicil dolduran, hiç yanında çalışmadığı üç tane bürokratı himaye ediyor. Yargılanmalarına izin vermiyor. O zaman da ben Danıştay kararı ile o bürokratları yargılattım. Fakat zaman aşımından dolayı yırttılar. Böyle bir adam.” şeklinde konuştu.

O İSMİ DE AÇIKLASIN - Davutoğlu’nun, Başbakanlık Başdanışmanlığına atadığı ve daha sonra Milletvekili seçilmesini sağladığı eski öğrencisi Ali Sarıkaya’nın Başbakanlık uçağını Ankara-İstanbular asında dolmuş gibi kullandığını anlatan Özdemir, Hacı adaylarını toplayarak havalimanında bırakıp kaçan kişiden de mektupta bahsettiğini ve o ismin de kim olduğunu Davutoğlu’nun açıklamasını istediğini belirtti.

FETÖ’CÜLER BAKANLIĞA BÖYLE YERLEŞTİRİLDİ - Özdemir, “Dışişleri Bakanlığı’nda İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı çok önemli bir görev. Oradaki iki kişi Ali Fındık ve Tuncay Babalı,Fetöcü oldukları için Bakanlık’tan atıldılar ve hapis cezası aldılar. Bunları orada İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı yapan dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu. Dışişleri Bakanlığı’nın sınav sistemini değiştirerek yüzlerce Fetöcü’yü bakanlığa yerleştiren de Ahmet Davutoğlu’nun ta kendisidir.” dedi.

MEKTUBA CEVAP VERİRSE SIKINTIYA GİRER - Davutoğlu’nu karşılıklı konuşmaya davet eden Özdemir, “Sayın Davutoğlu ile temasa geçme imkânımız olursa bu sorularıma cevap versin. Kendisini çağırıyorum. Eğer gelirse ve karşılıklı olarak tartışma imkânımız olursa kendisinin bana kişisel olarak yaptıklarını da açıklayacağım. Bu mektuba Davutoğlu’nun bir yanıt vermeyeceğini düşünüyorum. Eğer bu mektuba cevap verirse sıkıntıya girer. Şahsi kanaatim beni muhatap almayacağı yönünde. Keşke beni mahkemeye verse. Derdimizi döksek, anlatsak. Böyle bir şey olmasa da belki Parti’den alt düzeyde birisi bir açıklama yapar. Veyahut hiç açıklama yapmayabilirler.” diyerek Davutoğlu’nun mektuba açıkça ve mertçe cevap vermesini istedi. (Parantezhaber)

 

Güncellenme Tarihi : 29.5.2020 16:25

İLGİLİ HABERLER