Gündem
  • 28.11.2019 23:20

Erdoğan’dan yeni partilere karşı dev hamle

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'de kuruluştan bugüne kadar görev yapan 81 ildeki eski milletvekilleri ve il başkanlarıyla 12 Aralık’ta buluşacak ve yaklaşık 60 isme görev verecek.

 Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'de kuruluştan bugüne kadar görev yapan 81 ildeki eski il başkanları ve milletvekilleriyle 12 Aralık’ta Ankara'da düzenlenecek "İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda" bir araya gelecek.

Erdoğan kime ne görev verdiğini açıklayacak

Alınan bilgilere göre, toplantının açılış konuşmasını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir'in yapacağı,daha sonra da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşma yapacağı ve teşkilatta görev vereceği isimleri tek tek açıklayacağı belirtildi.

60 isme teşkilatta görev verecek

Kulislerde, Erdoğan’ın teşkilatta görev vereceği yaklaşık 60 isim arasında geçtiğimiz günlerde il başkanlığı görevlerinden alınan 8 isminde bulunduğu ifade edilirken, Erdoğan’ın bu hamlesinin aynı zamanda yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski Başbakan yardımcısı Ali Babacan’a da yönelik olarak yorumlanıyor.

Sezai Erhan   yeniakit.com.tr

Güncellenme Tarihi : 28.11.2019 22:43

İLGİLİ HABERLER