Gündem
  • 23.3.2023 12:15

Erdoğan : HÜDAPAR yerli ve milli bir parti

Erdoğan HÜDAPAR’ı böyle savundu: Yerli ve milli…

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hizbullah'ın yasal partisi HÜDAPAR'la ilgili ittifak görüşmeleri hakkında "HÜDAPAR'a yakıştırılan bazı çirkinlikler var. HÜDAPAR bunları kabul etmiyor, bizim terörle hiçbir ilgimiz olmaz diyor, tamamen yerli ve milli yapı. HÜDAPAR Cumhur İttifakına desteğini önemli ve kıymetli buluyorum." açıklamasını yaptı.

NTV-Star TV ortak yayınında  konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın HÜDAPAR ile ittifak görüşmelerine ilişkin şunları söyledi:

“Cumhur İttifakı’nın 14 Mayıs’tan zaferle çıkacağından ittifak olarak hiç kuşkumuz yok. Cumhur İttifakı’nın yerli, milliliğin, samimiyetin adresi. Şu anda Cumhur İttifakı’nın içerisinde yer alan BBP, HÜDAPAR’la ilgili uydurma yaklaşımlar var. Biz ittifakımızın ilkelerinde zaten uyumlu olmuşuz. Uyum olmasa Cumhur İttifakı’nın içerisinde yol yürümeyiz. Şu anda HÜDAPAR’a yakıştırılmak üzere çirkinlikler var. HÜDAPAR bunları kabul etmiyor, bizim terörle hiçbir ilgimiz olmaz diyor, tamamen yerli ve milli yapı. HÜDAPAR Cumhur İttifakına desteğini önemli ve kıymetli buluyorum. Eğer Karabağ’da, Kızılelma’da buluşabiliyorsak, eğitim, sağlık, adalet, emniyette aynı istikamette buluşabiliyorsak bizim ayrı kalmamız diye bir şey yok. Süreç içerisinde takvimi ayne uygulayabiliyorsak kapımızı kapatmamız mümkün değil. Şurada fazla bir zaman kalmadı.”

Güncellenme Tarihi : 23.3.2023 12:19

İLGİLİ HABERLER