Gündem
  • 20.10.2020 17:30

Erdoğan : Kuran'a ve sünnete sıkı sarılırsak bizi kimse yenemez

Başkan Erdoğan'dan İslam İş Birliği Teşkilatına mesaj: Safları sıklaştıralım

Başkan Recep Tayyip Erdoğan İslam İş Birliği Teşkilatı buluşmasına video konferans ile katıldı ve alimlerin istişaresine, İslam dünyasının önemli sorunlarının safları sıkllaştırarak çözülmesine işaret etti. Erdoğan "Asırlar boyunca insanlığa ışık tutan, ilim, hikmet ve irfan ile anılan İslam beldelerinden bugün ne yazık ki acı haberler geliyor. Mezhepçilik İslam alemini içeriden yaralayan bir durum haline gelmiştir. Ölenin de öldürenin de Allahuekber demesi asla kabul edilebilir bir şey değil. Bu dinin mensupları katliam yapmaz. Yapamaz" dedi. İşte Erdoğan'ın son dakika mesajları...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısına koronavirüs pandemisi nedeniyle video konferans yöntemiyle katıldı. Erdoğan toplantıya ve alınacak kararlara ilişkin "Hayırlara vesile olmasını" dilediğini belirterek istişarenin öneminin altını çizdi.

Erdoğan İslam ülkelerinde medya organlarının da yayınladığı ve son dakika olarak geçtiği mesajında şunları söyledi;

"İSTİŞAREYİ ÜSTÜN TUTUP SAFLARI SIKLAŞTIRMALIYIZ"

"İçinden geçtiğimiz bu sancılı ve imtihanlarla dolu dönemde müslümanlar olarak daha çok istişare etmeli, meselelerimizi özgürce konuştuğumuz çok kıymetli platformlarımıza sahip çıkmalıyız. Alimlerimizin bir araya gelmesi, görüş teatisinde bulunması çok önemli. Bu kültürü yaygınlaştırdığımız ölçüde sıkıntılarımıza çözüm üretebiliriz. Farklılıklarımızdan ziyade ortak noktalarımıza, ortak sorunlarımıza eğildiğimiz sürece, saflarımızı sıklaştırdığımız, birbirimize kenetlendiğimiz sürece dünya ve ahiret saadetine ulaşabiliriz.

"KUR'AN VE SÜNNET'TEN AYRILMAMALIYIZ"

Asırlar boyunca insanlığa ışık tutan, ilim, hikmet ve irfan ile anılan İslam beldelerinden bugün ne yazık ki acı haberler geliyor. Mezhepçilik İslam alemini içeriden yaralayan bir durum haline gelmiştir. Ölenin de öldürenin de Allahuekber demesi asla kabul edilebilir bir şey değil. Bu dinin mensupları katliam yapmaz. Yapamaz. Şayet bugün Müslümanlar ayrılıklara vurulmuşsa bunun sebebi veda hutbesindeki efendimizin sıkı tutunun buyurduğu Kur'an ve Sünnetten uzaklaşmamızdır.

"BİZİM ŞİİLİK, SÜNNİLİK GİBİ BİR DERDİMİZ OLMAMALI"

Bizim ne Sünnilik, ne de Şiilik diye bir derdimiz var. Bizim derdimiz İslamdır. Kutlu nebiye ümmet olmak bize şeref olarak yeter. Allah'ın kulluğu bize yeter. Üstünlük malda, mülkte, mezhepte değil takvada olduğuna inanıyoruz.

SON DAKİKA "MACRON'UN BAŞINI ÇEKTİĞİ AKIM ASLA BAŞARILI OLAMAYACAK"

Kainet boşluk kabul etmez. Hakikat çekilirse batıl yerini alır. Müslümanların içinde bulundukları durum İslam düşmanlarına cesaret veriyor. Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un başını çektiği Şuranın İslam'ı, buranın İslam'ı, Avusturya İslam'ı, Paris İslam'ı gibi yakıştırmalar dünyada islam karşıtı bir sistem kurulmak istenmesinin tezahürüdür. Dışarıdan bu saldırılar, içeriden buna zemin hazırlayan hatalar dinimizi asla kirletemeyecektir. Emperyalistler bizi ve dinimizi asla bölemeyecekler.

Ümmetin değerli yüzü olan siz değerli alimlerimizin bu önemli konuda mühim bir yer tuttuğunuzu düşünüyor her birinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

 

İLGİLİ HABERLER