Gündem
  • 22.11.2022 22:38

Erdoğan vatandaşın sorununun çözümü için bakanı haşladı.. öyle mıy mıy yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bakan Dönmez'i böyle uyardı: "Öyle mıy mıy yok"

Katıldığı açılışta yaşlı adamın talebini dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'i yanına çağırdı. Sorunun bir an evvel çözülmesi talebini ileten Erdoğan, "Öyle mıy mıy yok. Tamam mı? Ona göre" diyerek Bakan Dönmez'i uyardı.

Artvin'in Yusufeli ilçesinde Çoruh nehri üzerinde yapımı tamamlanan kemer baraj sınıfında 275 metreyle Türkiye'nin birinci, dünyanın beşinci en yüksek barajı olan Yusufeli Barajı su tutmaya başladı. Açılış töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti.

"BU HABERLER BANA GELDİ"

Törende bir vatandaş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanına gelerek yaşadığı bölgede doğal gaz sorunu olduğu bilgisini aktardı. Bunun üzerine Erdoğan, "Bu haberler bana geldi. Ben de enerji bakanıma talimatı verdim. 'En kısa zamanda oraların doğalgazını da halledeceksin' dedim" ifadelerini kullandı.

"ÖYLE MIY MIY YOK"

Bu açıklamadan sonra Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'i yanına çağırarak bilgi aldı. Bu esnada Erdoğan, Dönmez'i "Uzak muzak yok, biz aşığız. Ferhat'ız, dağları deleriz ve ulaşırız. Öyle mıy mıy yok. Tamam mı? Ona göre" diyerek uyardı.

 

İLGİLİ HABERLER