Gündem
  • 7.9.2013 23:46

Erdoğan'a verdi veriştirdi!..

Milliyetçi Hareket Parti (MHP) Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, Ak Parti Hükümeti'nin Suriye politikasını eleştirip, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu ülkeye müdahale isteyen İsrail'in taşeronluğunu yaptığını ileri sürdü.

Ajanslarda yer alan habere göre; İzmir Milletvekili Oktay Vural partisinin Selçuk İlçe Teşkilatı'nı ziyaret edip, partililerle biraraya geldi. Burada partililere seslenen Vural, toplantının basına açık bölümünde Ak Parti Hükümeti'nin dış politikasını eleştirdi. Türkiye'ni yoğun bir gündemi olduğunu belirten Vural, "Hükümeti, her zaman ülkemiz, milletimiz adına, 'Yanlış yapmayın' diye uyarıyoruz. Uyarmaya da devam edeceğiz. PKK gibi kanlı terör örgütü ile masaya oturdular. 'Açılım, demokrasi' dediler. Bundan PKK karlı çıktı. Bırakın ülkeyi terketmeyi yeni kurulacak Kürdistan'a katmak istedikleri topraklarda daha fazla alan kazandılar. Polisimizin önünde kimlik kontrolleri bile yapmaya başladılar. Başta, 'Belki huzur ve barış gelir' diye bir nebze de olsa iyi niyetli düşünmüştük. Tamamen tersi oldu. Kürdistan Hükümeti'nin Türkiye'den alacağı toprakların sınırı PKK tarafından çizilmiştir. Zamanlamayı beklemektedirler. Dost Esed, düşman Esed olmuştur. Çünkü buradaki PKK'nın emri ve isteği doğrultusunda Suriye'deki PYD ile de görüşür olmuşlardır. Esed'e karşılık onlarla işbirliğine başlamışlardır. PYD'yi de meşrulaştırdılar. AKP milletimize Ülkemize değil, PKK ye hizmet veriyor. Onlarla kol kola oluyor. Kürdistan'ı meşrulaştırdılar. Maşallah, 'Eş başkan olacağım' dedi, komşu ülkelerde kan gövdeyi götürüyor. Daha olmadı, 'Olacağım' dedi. Bir de olmak nasip olsaydı, vay komşu ülkelerin haline. G-20 toplantısında sesini bile çıkarmadılar. Sadece silah baronu ülkelere çanak tuttu, dilini yuttu adeta. Onların temsilcisi gibi davrandı. Bu başbakan ve yandaşları ülkemize büyük zarar vermiştir. Ekonomi batıyor. Sosyal patlama kapıda" dedi.

SAVAŞ ONUN SONU OLACAK

"Başbakan Erdoğan, ülkeyi savaşa sokarak, bunları 'atlatırım' diyor. Ama o savaş onun sonu olacak, bunun farkında bile değil" diyen Vural şöyle devam etti: "Ülkenin Güneydoğu sınırları yol geçen hanı olmuştur. 23 milyon sosyal yardıma muhtaç halkımız, 10 milyon açlık sınırında insanımız yaşarken 1 milyona yakın Suriyeli'ye ayda 2 milyon lira para harcanmaktadır. Önce, 'Milletim, ülkem' diyecekleri yerde, sırayla televizyorlara çıkıp, başka ülkenin insanları için ağlıyorlar. Her gün döviz artıyor. Akaryakıt fiyatları artıyor. Emekli, çiftçi, köylü, işçi kan ağlıyor. Ekonomi çöküyor. Umurlarında değil. 80 milyonluk ülke Suriye'de Esed'e karşı savaşan kanlı terör örgütlerinin oyuncağı yapılmıştır."

Suriye'ye müdahale isteyen esas ülkenin İsrail olduğunu da öne süren Vural, "One minute'çi başbakanımız İsrail'in taşeronluğunu yapmaktadır. Ama bu taşeronluk ülkemize pahalıya patlayacaktır. Kendisinin de sonu olacaktır. İnşallah 2020 olimpiyatları ülkemizde yapılır da ülkemizin yüzü güler. AKP, şu anda yüzde 12 oy kaybetmiştir. Kaybetmeye devam etmektedir" diye konuştu.

İzmir'de belediye başkanlığı için güçlü adaylarla çıkacaklarını belirten Vural, "Yerel seçimlerin en başarılı partisi MHP olacak" dedi. 

İLGİLİ HABERLER