Gündem
  • 1.2.2023 23:59

Erdoğan'dan 6'lı Masa'ya LGBT tepkisi: Kimler savunuyor açıkça söyleyin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Başörtüsüne anayasal güvence sağlanması çalışmalarına engel olmaya çalışan altılı masaya tepki gösteren Erdoğan, "Şimdi Altılı Masa'ya soruyorum: Biz kutsal saydığımız aile kurumunu anayasa temini altında Parlamento'ya sunduk. Ve aile kurumunu kutsiyeti içerisinde parlamentoya getirdik. Ey altılı masanın içinde olanlar çıkında açıkça, mertçe LGBT'yi kimler savunuyor, kimler savunmuyor bunu da söyleyin. Bizim LGBT ile alakamız yok, çünkü biz aileyi savunuyoruz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan altılı masaya: Çıkın da açıkça mertçe LGBT'yi kimler savunuyor kimler savunmuyor. bunu da söyleyin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Altılı masaya tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ey altılı masa! Çıkın da açıkça, mertçe LGBT'yi kimler savunuyor kimler savunmuyor. bunu da söyleyin" dedi.

'LGBT'Yİ KİMLER SAVUNUYOR KİMLER SAVUNMUYOR SÖYLEYİN'

Aile kurumunu kutsadığını belirten Erdoğan, altılı masadaki LGBT lobisi destekçilerine de tepki gösterdi. Erdoğan, "Şimdi 6'lı masaya soruyorum: Biz kutsal saydığımız aile kurumunu anayasa teminatı altında Parlamento'ya sunduk. Ve aile kurumunu kutsiyeti içerisinde parlamentoya getirirken, ey 6'lı masanın içinde olanlar çıkın da açıkça mertçe LGBT'yi kimler savunuyor, kimler savunmuyor bunu da söyleyin. Bizim LGBT ile alakamız yok, çünkü biz aileyi savunuyoruz. Ve bizim ailelerimiz tarihinden bugüne o kutsiyeti içerisinde gelmiş, inşallah bugünlere ve yarınlara yürüyecek. Hiçbir ayrım yapmadan Meclis'te grubu bulunan partilere bu sürece davet ettik. Komisyon görüşmelerinde Anayasa değişikliğini sulandırmaya çalıştılar. Yakın bir zamanda inşallah anayasa değişikliği teklifimizin genel kurul görüşmeleri başlayacak. Sosyal medyadan hak ve özgürlük nutuğu çekenlerin ne kadar samimi olduğunu tekrar göreceğiz" diye konuştu.

Güncellenme Tarihi : 1.2.2023 19:09

İLGİLİ HABERLER