Gündem
  • 21.5.2013 15:17

Erdoğan'dan ABD dönüşü FLAŞ açıklamalar!..

ABD ziyareti sonrası yurda dönen Başbakan Erdoğan Atatürk Havalimanı'nda açıklama yaptı. Erdoğan yeni anayasa çalışmasıyla ilgili, ''Referandum yolu açılırsa ben milletimizinden 'evet' oyu alacağımızı düşünüyorum'' dedi. Erdoğan Esad benzetmesi için ise, ''Kılıçdaroğlu'na cevabımı yargı yoluyla vereceğim'' ifadesini kullandı.

 

Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda ABD ziyaretine ilişkin ''Bölgesel ve küresel sorunları ele aldık. Başta Suriye olmak üzere Irak, İsrail- Filistin ilişkileri, Kuzey Afrika'daki Tunus, Mısır konularını değerlendirme imkanımız oldu. Türkiye-ABD arasındaki ekonomik ilişkileri de ele aldık. Silikon Vadisi'nde gelişmeleri yerinde izledik. Fatih Projesi'ni yakından takip ettiklerini gördük'' açıklamasını yaptı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, şunları ifade etti:
 

2014'TE 3 SANDIK HAZIRLIĞI
''Önümüzdeki yıl içinde TBMM'de kabul edilirse 3 seçim olabilir' dedim.

REYHANLI'DAKİ SALDIRI
Şu anda 12 kişi tutuklu. Kanaatler tutukluların failler olduğu yönünde.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI
Eğer muhalefet partileri kendilerini kilitlemezse biz tasarıyı parlamentoya sunabiliriz. Referandum yolu açılırsa ben milletimizinden 'evet' oyu alacağımızı düşünüyorum.

SURİYE'DE İÇ SAVAŞ
Çalışmalarımız lojistik destek şeklinde olmuştur, bu desteği sürdüreceğiz.

KILIÇDAROĞLU'NUN ESAD BENZETMESİ
Kılıçdaroğlu'na cevabımı yargı yoluyla vereceğim. Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanlığını yürüten bir insana bu ülkenin siyaseti içinde yer alan hiç kimse 'katil' sıfatını yakıştıramaz.

Abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan şüphemiz olsun.

Bu ülkede kimin katillerle işbirliğinde olduğunu yargı ortaya çıkaracaktır.

PKK yandaşlarını çok açık net ‘nerde ben de oraya üye olurum’ diyen ben değilim Kılıçdaroğlu.

Bu adam çıkmış bu tür hakaretlerde bulunuyor. Şirazesinden çıktı. Avrupa’da bizi şikayet etme yoluna gidiyor.

Swoboda kendisine daha önce verdiği randevuyu iptal ediyor. Gelip buradaki tablonun önünde Başbakan’a bu tür yakıştırmalarda bulamazsın diyor. O da ben görüşmeyi iptal ettim diye dürüst davranmıyor.

Böyle bir insanın bu tür yaklaşımlarını ciddiye almak zaman kaybetmektir. Türkiye’de böyle bir muhalefet olmamalıydı. Böyle bir zayıf muhalefetle demokrasi zaafa uğruyor.

NUMAN KURTULMUŞ'UN GENEL BAŞKAN OLACAĞI İDDİASI
Bunların hepsi hayali şeyler. Sağır duymaz uydurur kabilinden. Sağır kardeşlerime hakaret olmasın. Partimizin yetkili kurulları var. O kurullar ne tür bir karar verirse o karar uyulur. Partimizin dertleriyle dertlenmeyenlerin açıklamaları suyu bulandırmaktan başka bir şey değildir.

Vakti saati geldiğinde kim nereye aday olur. Partimizde biraz da bu ilkeler vardır. Partimiz de yaptığı değerlendirmeyle hep başarılı olmuştur.''

 

Ntvmsnbc
 

İLGİLİ HABERLER