Gündem
  • 31.7.2018 09:00

Erdoğan'ın hocasından Görmez'e ağır sözler!.. Paraya tapar

Erdoğan’ın hocasının hedefin Mehmet Görmez var: “Paraya tapan İngiliz uşağı” Ömer Öztürk, eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’le ilgili çok sert açıklamalarda bulundu.

Fatih Gençlik Vakfı kurucusu, Milli Türk Talebe Birliği’nin de başkanlığını yapmış Ömer Öztürk, eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’le ilgili çok sert açıklamalarda bulundu.

Ömer Öztürk, Erdoğan ailesine de yakınlığıyla biliniyor. 2017 yılının Mart ayında Üsküdar’da Ömer Öztürk Camisi açıldı. Kesme taş ve mermer işçiliğiyle yapılan caminin açılışında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın teşekkür mesajı okunmuştu. Açılışa, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan katılmış ve konuşma yapmıştı. AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve AK Partili Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de açılışa katılanlar arasındaydı.

Bilal Erdoğan’ın “Hocam” dediği Ömer Öztürk farklı zamanlarda yaptığı görülen konuşmalarda, eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e çok ağır ifadelerle yüklendiği görüldü. Konuşmaların, Mehmet Görmez’in görevi bıraktığından sonra yaptığı anlaşılıyor. Çünkü Görmez için Öztürk, “gitti, emekliye ayrılan”gibi ifadeler kullanıyor.

Mehmet Görmez’e “İngiliz uşağı” diyen konuşmasının devamında, yaşadığı bir anıyı da şöyle anlatıyor:

“Yetkililerden birisi, Medine’ye geldiği zaman kendi de o zaman işin başındaydı (Mehmet Görmez’i kastediyor). ‘Ne tavsiye edersin’ dedi. ‘Yahu’ dedim, ‘tavsiye edeceğim şeylerin başında şu Diyaneti bir lav edin’ yani, tamamen hepsini bir terhis edin ve hepsini yeniden sıfırdan bir daha kurun, bu teşkilat adam olmaz sonuç itibariyle bunların hepsi paraya kul olmuş.”

İşte Ömer Öztürk’ün Mehmet Görmez’i hedef alan çok sert konuşmaları:

 

https://www.youtube.com/watch?v=iknphRZBeyI

Güncellenme Tarihi : 31.7.2018 09:25

İLGİLİ HABERLER