Spor
  • 31.3.2020 23:25

Eşi Rüştü Reçber'in durumunu açıkladı! "Gri renk dudak..."

Koronavirüs nedeniyle hastaneye yatırılan eski milli oyuncu Rüştü Reçber'in eşi Işıl Reçber, geçen 3 günü ve neler yaşadıklarını anlattı.-

Korona virüs testi pozitif çıkan ve hastanede tedavi altına alınan eski milli kaleci Rüştü Reçber'in son durumuyla ilgili eşi Işıl Reçber bilgi verdi.

Işıl Reçber'in anlattıkları şu şekilde;

"72 saatimiz zordu inşallah daha iyi olacağız gönülden bizimle olan herkese sonsuz teşekkürler sevgiler... Boyut değiştirmiş, insan bünyesinin tanımadığı yeni bir virüs ile üstün yaratılmış canlının savaşı bu. Belirtileri normal soğuk algınlığı olarak görmeye ısrar etmeyin. Öyle ise şanslısınız, değilse vakit kaybedersiniz. Her şeyde olduğu gibi erken teşhis çok önemli. Boğazda burunda günlerce takılmıyor, hızlıca sevdiği bölgeye ilerliyor. Yani akciğerlere ve anında hızlıca konaklıyor, çoğalıyor, zatürre başlıyor. Sonra İlk 72 saat çok kritik. Ateş günlerce saatlerce sıtma nöbeti gibi soğuk soğuk. Daha önce yaşanmamış, hissedilmemiş görülmemiş, tuhaf belirtiler, ağır halsizlik, yorgunluk. Gri renk ten ve dudak. Hızlı nefes alıp verme, nefes darlığı, sürekli bitmeyen konuşturmayan öksürük, düzensiz nabız. Devlet protokolü, özel ilaçlar, diğer tedavi ve cihazlar evinden ailenden uzak zorlu mücadele. Sevmediniz bunları belki ama ışık olsun aşama aşama yaşadıklarımız.. Benim net gözlemlerimle. Medyatik olanlar göz önünde ama ne yazık ki hastaneler full herkesin ailesinden sevdiklerinden birileri var. Her şey insanlar için. Bugün bize yarın size Allah korusun. Sakin ve evde olmaya devam."

İspanya'dan yoğun destek gelmeye devam ediyor

Türk futbolunun efsane kalecisi Rüştü Reçber'e İspanya'dan yoğun destek gelmeye devam ediyor. Marca Gazetesi, Rüştü Reçber'in kritik bir süreçten geçtiğini okuyucularına duyurdu. Marca, sosyal medya üzerinden de mesaj yayınlayarak, "Barcelona'nın 46 yaşındaki eski kalecisi Rüştü Reçber, koronavirüs nedeniyle kritik durumda. İspanya'dan tüm güçlü desteklerimizi kendisine gönderiyoruz" diye yazdı.

Haberin detayında da Türkiye'deki haberler doğrultusunda efsane kalecinin kötü ve zor bir süreçte olduğu, hastalığı ciddi anlamda yaşadığı vurgulandı. Haberde ayrıca Rüştü Reçber'in hastanede tedavi gördüğü de yazıldı.

Güncellenme Tarihi : 31.3.2020 23:26

İLGİLİ HABERLER