Gündem
  • 29.9.2023 23:00

Fatih Portakal'dan iktidara tehdit: Yapılanların hesabı elbette sorulacak

CHP yandaşı sunucu Fatih Portakal, Yargıtay'ın Gezi Parkı davasında Osman Kavala ile Can Atalay'ın da arasında olduğu beş sanığın cezasını onamasına tepki gösterdi. Karardan iktidarı sorumlu tutan Portakal, "Eninde sonunda mutlaka iktidar değişecek. Devran dönecek, devran döndüğünde bu yapılanların hesabı elbette sorulacak. diyerek tehditler savurdu.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, geride kalan gün 8 sanıklı Gezi Parkı davasında, provokasyonun finansörü Osman Kavala'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis ile Türkiye İşçi Partisinden (TİP) milletvekili seçilen Can Atalay, Tayfun Kahraman, Mine Özerden ve Çiğdem Mater Utku'ya verilen 18'er yıl hapis cezalarını onadı.

Gezi Parkı davasında karar çıktı: Osman Kavala ve Can Atalay'ın cezası onandı
Gezi Parkı davasında karar çıktı: Osman Kavala ve Can Atalay'ın cezası onandı
Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı davasında, Osman Kavala'nın müebbet hapis cezası ile Can Atalay'ın da arasında olduğu diğer dört sanığa verilen 18'er yıl hapis cezasını onadı. Daire, mahkumiyet hükümlerini bozduğu sanıklar Ayşe Mücella Yapıcı ile Ali Hakan Altınay'ın adli kontrol hükümleri uygulanarak tahliyesini kararlaştırdı.

CHP yandaşı sunucu Fatih Portakal, söz konusu karardan rahatsız olup yargıyı iktidarın dizayn ettiğini iddia ederek nefret kustu.

Portakal'dan iktidara tehdit: Devran döndüğünde bu yapılanların hesabı elbette sorulacak
YouTube kanalındaki yayınında tehditler savuran Portakal, "Eninde sonunda mutlaka iktidar değişecek. Devran dönecek, devran döndüğünde bu yapılanların hesabı elbette sorulacak." diye konuştu.
"Vicdanınızdan korkun bu kararı verirken." diyen Portakal, "Bu kadar adaletsiz, bu kadar adil olmayan, bu kadar zalimce, zulüm içinde ülkede yaşıyoruz. Gün gelecek bu devran değiştiğinde bunların hesabı sorulacak" dedi.

Güncellenme Tarihi : 29.9.2023 22:01

İLGİLİ HABERLER