Dünya
  • 21.6.2021 00:34

Feci olay! 9'u çocuk 10 kişi hayatını kaybetti

ABD'nin Alabama eyaletinde bir otobanda 18 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 9'u çocuk 10 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi.

Alabama interstate wreck leaves 10 dead, including 9 children | Fox News

Butler Bölgesi yetkililerinden Wayne Garlock, yerel basına yaptığı açıklamada, Montgomery şehrinin yaklaşık 55 kilometre güneyinden geçen otobanda meydana gelen kazada çocuk bakımevi kuruluşuna ait bir minibüste bulunan 4 ila 17 yaşları arasında 8 çocuğun hayatını kaybettiğini bildirdi.

Alabama deadly crash: 9 children, 1 adult killed in accident involving  Girls Ranch vehicle - 6abc Philadelphia

Kazaya karışan diğer bir araçtaki 9 aylık bebek ile 29 yaşındaki babasının da yaşamını kaybettiğini ifade eden Garlock, yaralıların civardaki hastanelere kaldırıldığını aktardı.

9 children, 1 adult killed in interstate accident involving Alabama Girls  Ranch vehicle - Times News Express

Kazanın, ülkenin güneydoğu eyaletlerinde etkili olan tropikal fırtına Claudette nedeniyle araçların otobanda biriken suda kayması sonucu meydana gelmiş olabileceği öne sürüldü.

Ten people including 9 children are killed in 15-vehicle crash in Alabama |  Daily Mail Online

ABD Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, kazayı incelemek için bölgeye 10 müfettiş gönderildiğini bildirdi.

Alabama interstate crash leaves 10 dead – Law Officer

Öte yandan, Alabama'nın Tuscaloosa şehrinde, tropikal fırtına nedeniyle ağacın evin üstüne devrilmesi sonucu 24 yaşındaki 1 kişi ile 3 yaşındaki çocuğun yaşamını yitirdiği bilgisi paylaşıldı.

Ten people including 9 children are killed in 15-vehicle crash in Alabama |  Daily Mail Online

Yine Alabama’nın Birmingham kentinde, sel sularına kapıldığı sanılan 1 kişiyi arama çalışmalarının sürdürüldüğü öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER