Spor
  • 11.7.2009 02:17

FENER'DEN 3 TRANSFER BOMBASI...

Fenerbahçe Başkanı Yıldırım’ın Bayern’den Hamit ve Borowski’nin yanı sıra Luca Toni’yi de istediği ortaya çıktı.Alman ekibi, hocası Van Gaal’ın görüşünü almak için Sarı-Lacivertliler’den süre istedi...

Sarı-Lacivertli yönetim, pazartesi günü başlayacak olan Almanya kampına yeni transferleri yetiştirmek için çaba harcarken nihai bir adım atamadı. Önceki gün Almanya’ya giden Başkan Aziz Yıldırım’ın Bayern Münih’ten Hamit Altıntop ve Tim Borowski’nin yanı sıra Luca Toni’yi de istediği ortaya çıktı.

Daum’un görevi kabul ettiği günden beri alınmasını istediği İtalyan golcünün de Bayern’de gözden çıkarılan oyuncular arasında yer almasıyla umutlanan Başkan Yıldırım, üç oyuncu için toplam 20 milyon Euro’luk bir teklif yaptı. Rakamı az bulan Alman yetkililer ise takımın hocası Van Gaal’in de görüşünü almaları gerektiğini söyleyip birkaç gün süre istedi.

BİLD: NİHAİ KARAR VAN GAAL’İN

Alman gazetesi Bild de dün Van Gaal’in, “Her zaman söyledim, bana 22 kişilik kadro yeter. Bu nedenle 5 oyuncu gidecek. Ama önce herkes Salzburg’a gelecek. Bu kampta kararımı vereceğim” sözlerine yer verip gözden çıkarılan isimlerin Lell, Lucio, Tim Borowski, Sosa ve Luca Toni olduğunu belirtti ve Fenerbahçe’nin bu 5 isimden bazılarına talip olduğunu yazdı.

Gazete, Hamit Altıntop’un da her an gönderilebileceğini iddia etti. Van Gaal’in kadroda düşünmediği ancak bir şans daha vermek istediği oyuncular için Fenerbahçe de beklemeye geçti. Başkan Aziz Yıldırım, Van Gaal’in kararına göre gelecek hafta içinde transferi netleştirecek.

İLGİLİ HABERLER