Gündem
  • 26.10.2022 23:25

Flaş gelişme!.. İYİ Parti Brüksel'de HDP ile masaya oturdu

İYİ Parti ile HDP, Brüksel'de bir araya geldi...

6'lı masada HDP'nin olmadığını ve hiçbir zaman HDP'yle aynı masada bulunmayacağını söyleyen İYİ Parti, Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Nacho Sanchez-Amor'un daveti üzerine; HDP'yle Brüksel'de düzenlenen toplantıya katıldı.

Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Nacho Sanchez-Amor, aralarında CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erozan, DEVA Partisi Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Koordinatörü Abdurrahman Bilgiç, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ümit Yardım ve siyaset bilimcilerden oluşan heyet ile Brüksel'de bir araya geldi.

HDP ile İyi Parti Brüksel'de bir araya geldi

Amor görüşmeye ilişkin, "Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) Derneği Türkiye Temsilciliği’nin düzenlediği Türkiye'den muhalefet partileri ve akademisyenlerden oluşan bir heyeti Avrupa Parlamentosu'nda ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Avrupa Birliği-Türkiye ilişkileri hususunda samimi bir bilgi alışverişinde bulunduk" açıklamasını yaptı.

GÖZLERDEN UZAK TOPLANTI

6'lı masada HDP'nin olmadığını ve hiçbir zaman HDP ile aynı masada bulunmayacağını söyleyen İYİ Parti'nin, gözlerden uzak bir şekilde böyle bir toplantıya katılması dikkat çekti.

AKŞENER: HDP'NİN OLDUĞU MASAYA OTURMAYIZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in "HDP'ye bakanlık verilebilir" açıklamasıyla ilgili olarak, "HDP'nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz" diye konuşmuştu.

Güncellenme Tarihi : 28.10.2022 01:30

İLGİLİ HABERLER