Medya
  • 11.8.2018 16:40

FOX TV Amerika'nın tetikçilğini mi yapıyor?

FOX Tv ve Fatih Portakal ile ilgili dikkat çeken bir iddia gündeme geldi. Sabah Gazetesi'nde yer alan bir haberde, dolar kurundaki yükseliş 'ABD'nin ekonomik terör saldırısı' diye nitelendi. Ayrıca bir operasyon yürütüldüğü yazıldı. Gazetede yer alan haberde, "Kanalın genel yayın Doğan Şentürk ve sunucu Fatih Portakal yönetimindeki kanal gün boyunca Trump'ın başlatığı ekonomik saldırının tetikçiliğini yaptı" ifadesi yer aldı.

985793d2dcc5835a_563x669 (1)

Fox TV’nin kritik isminin görevden alınmasının nedeni ortaya çıktı.

Sabah "ABD, medya işbirlikçisi Fox TV üzerinden Türkiye'ye operasyon çekiyor" diye yazdı. Kanalın Ankara Temsilcisi Sedat Bozkurt'un işine son verildi.

Sabah haberinde, dolar kurundaki yükselişi “ABD'nin ekonomik terör saldırısı”diye niteledi ve Fox TV tarafından Türkiye’de operasyon yürütüldüğünü, bunu da "Kanalın genel yayın yönetmeni Doğan Şentürk ve sunucu Fatih Portakal yürütüyor" iddiasını yazdı.

Sabah’ın haberinde şu ifadeler yer aldı:

“15 Temmuz’da hain darbe girişimiyle Fetullahçı terör örgütünün (FETÖ) arkasında olan ABD, bugün ekonomide 15 Temmuz saldırısıyla Türkiye’ye operasyon çekiyor. ABD’nin ekonomik terör saldırısının medya işbirlikçisi ise Fox TV.

Fox Amerika ile eş zamanlı olarak Fox Türkiye, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye saldırmasını fırsat bilip, 17/25 Aralık'tan bu yana yürüttüğü kirli operasyonlarına hız verdi. Sahibi tescilli Türkiye düşmanı Murdoch olan Fox TV, ekonomik 15 Temmuz'u zil takıp oynayarak karşılayacak kadar pervasızlaştı.

Ekonomik 15 Temmuz'un medya ayağındaki Fox TV'de, operasyonu Doğan Şentürk ve Fatih Portakal yürütüyor.

ABD'nin her saldırısında Türkiye karşıtı pozisyon alan Murdoch'ın sahibi olduğu Fox, Trump'ın başlattığı ekonomik savaşa katıldı. Fox Türkiye hiç gecikmeden, ekonomik kriz tellallığına başladı.

ABD'deki merkeziyle eş zamanlı bir saldırı başlatan Fox Türkiye, ana haber bülteninde muhalefet ile birlikte iktidara yüklenerek, ABD'nin Türkiye'ye açtığı ekonomik savaşı perdelemeye çalıştı.”

ANKARA TEMSİLCİSİNİN İŞİNE NEDEN SON VERİLDİ 

Bu arada, Fox TV’nin Ankara Temsilcisi Sedat Bozkurt'un işine son verildi. Bu görevden alma Sabah Gazetesi'nin kanalı hedef göstermesinin yakın zamanlara denk gelmesi kafaları karıştırdı. 

Edinilen bilgiye göre; görevden almanın perde arkasında, The Walt Disney'in Fox'u satın alması sonrası yeniden yapılanması var. Edinilen bilgiye göre; yeni organizasyon şeması oluşturuldu ve kanal için küçülme kararı alındı. 

Bu çerçevede; Sedat Bozkurt'un oturduğu, kanalın Ankara temsilciliği koltuğuna kimse oturmayacak. FOX Haber'in Ankara Temsilcisi ise Tülay Ünal Öçten olacak. Yani Fox TV, "Haber" departmanıyla Ankara'da temsil edilecek. Kısa süre önce kanalın Hukuk ve Reklam departmanlarında yaşanan görevden almaların da, yine bu küçülme kararının bir sonucu olduğunu söyleniyor. 
 

İLGİLİ HABERLER