Gündem
  • 18.3.2023 02:47

Gaziantep ve Kilis'te kıyamet koptu

Gaziantep ve Kilis'te ceviz büyüklüğünde yağan dolunun ardından kent beyaza büründü. Gök gürültüsü ve şimşekler eşliğinde yağan sağanak vatandaşların ''Gök delindi'' yorumuna neden oldu.Kilis'te akşam saatlerinde gök gürültüsü eşliğinde şiddetli yağış başladı. Çakan şimşeklerin geceyi aydınlattığı şehirde sağanak yağış zaman zaman ise doluya dönüştü. Yollar dolu yağışı nedeniyle beyaza dönerken, araçlar seyir etmekte zorlandı. Şiddetli yağış nedeniyle bazı yolları su basarken, çok sayıda araç yolda kaldı.

 

Gaziantep ve Kiliste ceviz büyüklüğünde dolu yağdı Gök delindi

"GÖK DELİNDİ"

Sağanak yağış ve dolu çok sayıda kazaya da neden oldu. Ceviz büyüklüğündeki dolu ''Gök delindi'' yorumlarına neden oldu.

Gaziantep ve Kilis'te sağanak ve dolu etkili oldu - 1

GAZİANTEP'TE DE ETKİLİ OLDU

GAZİANTEP ve ilçelerinde de gece saatlerinde şimşekler ve gök gürültüsü eşliğinde sağanak yağış başladı.

Gaziantep ve Kilis'te sağanak ve dolu etkili oldu - 2

Bardaktan boşalırcasına yağan sağanak yerini zaman zaman dolu yağışına bıraktı. Ceviz büyüklüğündeki dolu nedeniyle kent beyaza büründü. Dolu ve sağanak nedeniyle çok sayıda araç arıza yaparken, kayganlaşan yollarda Trafik kazaları da meydana geldi.

Gaziantep ve Kiliste ceviz büyüklüğünde dolu yağdı Gök delindi

Olumsuz havaya hazırlıksız yakalan yayalar doludan saçak altlarına sığınarak korunmaya çalışırken, yağışta ıslanmaktan kurtulamadı. Dolu nedeniyle seyir halindeki ve park halindeki çok sayıda aracın hasar gördüğü öğrenildi.

Gaziantep ve Kilis'te sağanak ve dolu etkili oldu - 6

Güncellenme Tarihi : 19.3.2023 01:45

İLGİLİ HABERLER