Gündem
  • 30.3.2022 20:21

Gelecek Partisi: Aday çıkaramazsak bize yazıklar olsun

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, adaylarının Ahmet Davutoğlu olduğunu ve 6'lı masanın herkesi kucaklayacak bir aday çıkarması gerektiğini söyledi.

TBMM'de Seçim Kanunu'nda değişiklik görüşmeleri başlarken muhalefetin gündeminde ortak aday konusu var.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun son dönemde temasları ve söylemleri, ortak aday olacağı konusundaki görüşleri kuvvetlendirirken 6'lı masanın parti tabanlarından farklı sesler çıkıyor.

Bu kapsamda TELE1'de Tuba Emlek'in sunduğu Mercek programına konuk olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci de ortak aday konusunda açıklamalarda bulundu.

"ORTAK ADAYIN HERKESİ KUCAKLAMASI LAZIM"

Seçime toplumu kucaklayacak bir adayla gidilip, en az yüzde 10'luk bir fark atmaları gerektiğini vurgulayan Temurci, "Eğer birebir bütün sandıklar kontrol altına alınmazsa minimum yüzde 10 farkla bu seçim kazanılacak bir strateji üzerine kurulmazsa, kazanabilecek bir adayla, toplumu kucaklayacak bir adayla toplumun önüne çıkamazsak yazıklar olsun bize." dedi.

"BİZİM ADAYIMIZ AHMET DAVUTOĞLU"

6 muhalefet partisinin ortak adayı olarak ise Ahmet Davutoğlu'nu işaret eden Temurci, şöyle konuştu:

"Benim her zaman arzum ve beklentim tek adayla, bu 6'lı masanın tek bir aday etrafında buluşarak seçime girmesidir. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı olarak, bu ülkede başbakanlık yapmış, daha sonra parti ve ülke zarar görmesin diye bayrak çekmiş, cesaretle yola çıkmış, devleti ve kurumları bilen Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, partimizin cumhurbaşkanı adayıdır. İnşallah o 6'lı masada bu kabul edilir. Ve bu görüşülecek dolayısı ile 6 liderin ve partinin içine sinecek bir aday olacak."

 

Gelecek Partisi: Herkesi kucaklayan aday çıkaramazsak bize yazıklar olsun #1

 

 


 

Güncellenme Tarihi : 30.3.2022 20:26

İLGİLİ HABERLER