Spor
  • 9.5.2013 00:06

Gençlerbirliği ve Antalyaspor yarı finalde...

Fethiye Şehir Stadı'nda oynanan günün ilk müsabakasında Gençlerbirliği, Kayserispor ile karşılaştı. Karşılaşmanın ilk yarısı, 18’inci dakikada Hasan Durdu’nun ayağından gelen golle Kayserispor’un 1-0 üstünlüğüyle tamamlandı. İkinci yarıda oyunun kontrolünü tamamen ele geçiren Gençlerbirliği, 46 ve 75’inci dakikada Artun Akçakın, 57’nci dakikada Ayberk Altan, 59’uncu dakikada Emre Dönmez, 69’uncu dakikada İrfan Can Kahveci, 72’nci dakikada Reha Yaylı, 79’uncu dakikada Furkan Öztürk, 83’üncü dakikada ise Utku İnce’nin golleriyle Kayserispor’u 8-1 mağlup etti ve yarı finale çıkan ilk takım oldu.

ANTALYASPOR YARI FİNALDE

Günün diğer mücadelesinde Fenerbahçe, Antalyaspor ile karşılaştı. Fenerbahçe’nin daha atak bir futbol sergilediği müsabakanın 90 dakikası 0-0 tamamlanırken, uzatmalarda da gol sesi çıkmadı. Penaltı vuruşları sonucu Antalyaspor, Fenerbahçe’yi 4-2 mağlup etti ve yarı finale yükselen 2’nci takım oldu.

Antalyaspor’da Hayrettin Cengiz, Erhan Güney, Yunus Gündoğdu, Cafer Sadık Mutlu, Fenerbahçe’de ise Recep Niyaz ve Mustafa Eren Yeniçeri penaltı vuruşunu gole çevirdi. 

İLGİLİ HABERLER