Gündem
  • 8.11.2008 14:10

HADİSE MÜZİK DÜNYASINDA "HADİSE" OLDU!....

Moskova'da Mayıs ayında yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması'nda ülkemizi temsil edecek olan Hadise hazırlıklarına başladı. Yarışmaya Hadise'nin seçilmesine müzik dünyasından farklı tepkiler var. Kimileri genç şarkıcıyı desteklerken, kimi de seçimin doğru olmadığını söyledi...
Sezen Aksu: Hadise'yi gençliği, çalışma azmi, sahne performansıyla çok beğeniyorum. Onun Eurovision'a seçilmesi beni çok mutlu etti. Zaten ben, oraya gençlerin, onların dilinden anlayanların gitmesinden yanayım. Gençleri her zaman bu yönde destekleyeceğim. Hadise de umarım başarılı bir sonuçla oradan döner.
Avrupa’da yaşaması avantaj
Kayahan: Eğer doğru söz ve şarkıyla katılırsa başarılı olabilir. Bana söz istemek için teklifte bulunurlarsa seve seve katkıda bulunabilirim. Oylama, SMS yoluyla yapıldığı için başarılı olmamız olası. Hadise'nin Belçika'da yaşadığını, Avrupa kültürünü de gördüğünü biliyorum. Yarışırken onların dilinden konuşmak avantajdır.
Tarzı bana uymuyor
Hande Yener: Müzik tarzı bana hiç uymuyor. Kimse kimseyi beğenmek zorunda değil. Kimin gideceğine halkın karar vermesi daha doğru olurdu. Onun Eurovision'a seçilmesi konusunda yorum yapmayacağım. Bu yarışmanın öyle bizim abarttığımız gibi önemli olmadığını düşünüyorum.
Güzel olmak yetmez
Mustafa Sandal: Eurovision'da başarılı olmak için sadece güzel olmak yetmiyor. Avrupalılar güzel insan görmeye alışıklar. Güzel, sahneyi dolduran, dans eden birisi ama şarkı çok önemli. İyi bir besteyle gitmesi şart. Ayrıca herkes şunu bilsin bu yarışma öyle çok önemli bir olay değil. Bana da böyle teklif gelmişti ancak kabul etmedim. Çünkü zaten Avrupa'da konserlerim oluyor. Orada altın plak da aldım.
Onun seçilmesi haksızlık
Özdemir Erdoğan: Hadise kızımız bir kere Avrupa kültürünü almış birisi. Türkiye'de onca sanatçı varken, müzik adına senelerini vermiş kişiler varken neden onun seçildiğini bir türlü anlamıyorum. Bence Hadise'nin Eurovision'a seçilmesi ülkemizdeki sanatçılara büyük haksızlık olmuştur.
Doğru karar
İzzet Öz: Sempatik, şov yapan, lisanı olan biri. Tabii onun tarzına uygun olarak hızlı, kıpır kıpır bir parça olacaktır. Hadise bence doğru bir isimdir beni rahatsız etmedi. Şimdiki gençliğin dinlediği, istediği müzik eskisine göre çok değişti. Bazılarının iddia ettiği gibi müziğin duayenlerini, ülkemizin enlerini oraya yollamak bir çözüm olamaz. Onların bazıları da bir zamanlar Eurovision'da yarışmış ve sonuncu gelmişti.

(Bugün)

Güncellenme Tarihi : 15.5.2016 04:31

İLGİLİ HABERLER