Gündem
  • 28.11.2017 23:13

Hakan Şükür'ün ortağı Topbaşlar çıktı

AMERİKA’NIN California eyaletinde hayatını sürdüren eski futbolcu, FETÖ firarisi Hakan Şükür, son olarak ABD’deki yaşantısıyla gündeme geldi.Anadolu Ajansı tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan haberde, Şükür’ün ve ailesininABD’Deki lüks hayatı haberleştirildi. Bu haberde, Şükür’ün California’nın en lüks caddelerinden, Apple, Google gibi teknoloji devlerinin bulunduğu Universty Caddesi’nde işlettiği Tuts Cafe adını verdiği işletmesinin görüntüleri yer aldı.

Hakan Şükür’ün ABD’de ortağı Topbaş’ın damadının ağabeyi!

ORTAĞI ÇIKTI
 
Doğan TV Washington temsilcisi Serdar Cebe’nin haberine göre Hakan Şükür, Tuts cafe’yi tek başına işletmiyor ve bir ortağı var. Ortağı ise kamuoyunun yine FETÖ davasından tanıdığı bir isim olan Ahmet Said Kavurmacı. Ahmet Said Kavurmacı, FETÖ davasından yargılanan eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın ağabeyi. Resmi kayıtlara göre, Universty Caddesi’ndeki işyerinin ilk başvurusu Kavurmacı tarafından 7 Eylül tarihinde yapılıyor. 9 Eylül’de ise ruhsat için izin veriliyor. Hakan Şükür ise daha sonra finans ortağı olarak, Tuts Cafe’yi işletmeye başlıyor.
 
Hakan Sukur Amerika (1)

Hakan Sukur Amerika (13)

Hakan Sukur Amerika (12)

Hakan Sukur Amerika (12)

Gayri menkul zengini “Uzun Cevdet”

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in akrabası olan ve yıllardır örgütün en tepesinde görev alan Cevdet Türkyolu‘nun Pensilvanya ve Florida’da ikişer eve sahip olduğu ve bu evlerin toplam değerinin yaklaşık 900 bin dolar olduğu ortaya çıktı.

Bu evler dışında çok sayıda iş yerinin de sahibi olan Türkyolu’nun, özellikle Florida’nın Winter Springs bölgesinde okyanusa birkaç dakikalık mesafede yer alan yazlığı bulunuyor.

Geçen yılın ağustos ayında Sakarya’da, FETÖ’nün darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Türkyolu ve akrabalarının tüm mal varlıklarına el konulması kararı verilmişti.

Örgüt içinde “Uzun Cevdet” lakabıyla bilinen Türkyolu’nun Sakarya’da 24, İstanbul’da 11, İzmit’te 3 ve Ankara’da 1 olmak üzere dört şehirde 39 mülkünün bulunduğu tespit edildi.

Adliyeye sevk edilen 12 akrabasından 8’i tutuklanan Türkyolu’nun, ABD’nin New Jersey eyaletinde noterde hazırlanmış, Türkiye’deki mal varlığının yönetimi konusunda verdiği vekaletname, soruşturma kapsamında tutuklanan kardeşi Muharrem Türkyolu’nun evinde yapılan aramada bulunmuştu.

Kemal Öksüz 6 odalı 1,7 milyon dolarlık evde oturuyor

Avrasya Amerikalılar Turkuaz Konseyi Başkanlığı’nı yürüten Kemal Öksüz de ABD’de uzun süredir yaşayan örgütün önemli isimleri arasında yer alıyor.

Öksüz’ün, Virginia eyaletinin Arlington şehrinde 6 odalı ve piyasa değeri yaklaşık 1,7 milyon dolar olan müstakil bir evde yaşadığı görülüyor.

Emlak piyasasındaki kira bedeli yaklaşık 7 bin dolar olan evde Öksüz’ün kira karşılığı ikamet ettiği ifade ediliyor.

Aynı kaynaklara göre,  FETÖ’nün ABD’deki çatı örgütlerinden olan Ortak Değerler İttifakı (Alliance for Shared Values) Başkanı Yüksel Alp Aslandoğan da New Jersey eyaletinin Fort Lee bölgesinde, piyasa değeri yaklaşık 540 bin dolar olan tripleks bir evde yaşıyor.

Sablak’ın adı birçok şirkette geçiyor

Gülen’in 1999’dan bu yana yaşadığı Altın Nesil İbadet ve İnziva Merkezi (Golden Generation Worship and Retreat Center) Başkan Yardımcısı Sezai Sablak’ın Pensilvanya’daki 5 odalı, 5 banyolu evinin değerinin yaklaşık 400 bin dolar olduğu kaydediliyor.

Sablak’ın buradaki görevinin dışında farklı iş kollarında faaliyet gösteren şirketlerde de adı geçiyor.

Sablak, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde “Silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun’a muhalefet” suçlarından yargılanıyor.

Virginia eyaletinde önemli firariler

FETÖ’nün firarisi Emre Uslu, kayıtlara göre Virginia eyaletinin Farifax kentinde kendine ait 400 bin dolarlık müstakil bir evde yaşamını sürdürüyor.

FETÖ’nün ABD yapılanmasında çok önemli bir yer tutan Türki-Amerikan İttifakı (TAA) Başkanı Faruk Taban da Virginia’nın Centreville bölgesinde kendine ait 470 bin dolarlık evde yaşıyor.

Gülen’e en yakın isimlerden olan ve 2004-2009 yılları arasında FETÖ organizasyonu Rumi Forum başkanlığını yürüten Hasan Ali Yurtsever, Virginia’nın Fairfax kentinde piyasa değeri yaklaşık 515 bin dolar olan müstakil dubleks bir evde ikamet ediyor.

Virginia eyaletinde ikamet eden isimlerden olan ve ABD’de FETÖ bağlantılı Virginia International University’nin başkanı İsa Saraç‘ın oğlu Talha Saraç da Ashburn bölgesindeki 500 bin dolarlık evde kalıyor.

Clinton’a milyon dolarlık bağış

FETÖ bağlantılı Türk Kültür Merkezi’nin eski başkanı olan ve ABD başkanlık kampanya döneminde Demokrat Parti adayı Hillary Clinton’a toplam 1,5 milyon dolar bağış yapan Recep Özkan, New York’un Brooklyn bölgesindeki 1,4 milyon dolarlık eviyle dikkati çekiyor.

FETÖ’nün siyasi bağış süreçlerinde etkin rol alan Özkan’ın adı, Clinton’ın kampanyasında finans işleriyle ilgili sorumlu olarak da geçiyordu.

“Kozmik Oda” olarak bilinen soruşturmada TSK personeline FETÖ tarafından kumpas kurulduğu iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada firari olarak aranan ve ABD’ye kaçan Ahmet Sait Yayla da Virginia’nın Fairfax kentindeki dubleks evde ikamet ediyor.

FETÖ’nün geçen yıl eylül ayında Washington Strategy Group Inc. adıyla kurduğu lobi firmasında lobici olarak adı geçen Cemil Teber’in Teksas’ta 200 bin dolar değerinde evi bulunuyor.

Önceki ABD Başkanı Barack Obama’ya yaptığı 652 bin dolarlık bağışla ismi Türk medyasında da yer alan Bayrock Stone şirketi sahibi Burak Yeneroğlu’nun da 400 bin dolarlık tripleks bir evde yaşadığı ifade ediliyor.

İLGİLİ HABERLER