Gündem
  • 30.10.2023 11:00

HAMAS Hizbullah'a kızgın Ramallah'a öfkeli.. Utanç verici

İsrail HAMAS savaşı başladığı günden bu yana ne Hizbullah ne de Ramallah'taki Filistinliler sahaya inmedi. İran'da bir kaç kısık sesli açıklama ile yetinince HAMAS sahada tek başına kaldı.
HAMAS işte bu duruma isyan etti. Hizbullah'tan hala destek beklediklerini bildiren HAMAS, gelmeyen o destek için tepkili.
Hizbullah güçleri Lübnan'dan İsrail'in boş arazilerine bir kaç roket atarak durumu geçirdi.Cuma günü Hizbullah lideri bir konuşma yapacak. İşte o konuşmada örgütün tavrı net olarak ortaya çıkacak

İsrail-Filistin savaşı: Hamas'tan, Hizbullah ve Ramallah açıklaması: Utanç verici

İsrail, Hamas'ın başlattığı "Aksa Tufanı" operasyonu sonrası Filistin'deki katliamı sürüyor. Hamas, Hizbullah'tan ciddi destek beklediklerini, Ramallah'ın tavrının ise utanç verici olduğunu açıkladı.

İSRAİL, ŞİFA HASTANESİ ÇEVRESİNE BOMBARDIMAN BAŞLATTI

01.40: İsrail savaş uçakları, binlerce Gazzeliye ev sahipliği yapan Şifa Hastanesi’nin çevresine hava saldırıları düzenliyor.

01.23: Ürdün, ABD'den hava savunma sistemi talep etti. Ürdün ordusu sözcüsü, ABD'nin sadık bir müttefiki olan Ürdün'ün, bölgesel gerginliklerin ve çatışmaların arttığı bir dönemde Washington'dan sınır savunmasını güçlendirmek için Patriot hava savunma sistemlerini konuşlandırmasını istediğini söyledi.

01.22: Han Yunus'un doğu ekseninde Hamas güçleri ile İsrail güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

00.50: İsrail Hava Kuvvetleri, Kızıldeniz üzerinden atılan bir füzeyi engellediklerini duyurdu.

00.39: Gazze Şeridi’nde internet yeniden kesildi.

ABD SAVAŞ GEMİSİ DOĞU AKDENİZ'E İLERLİYOR

00.30: CNN'de yer alan habere göre, ABD Donanmasına ait Amfibi saldırı gemisi USS Bataan ve ABD Deniz Piyadeleri'ne ait bir acil müdahale kuvveti Doğu Akdeniz'e doğru ilerliyor.

Hamas Siyasi Büro üyesi Musa Muhammed Ebu Marzuk: Komutanlarımızdan Muhammed el-Deif, birkaç yüz Hamas savaşçısının düşman ordusunu 5 saatte yenebileceğini bilseydi, birkaç bin tane gönderirdi ve Hayfa ile Tel Aviv’e ulaşırlardı.

'HİZBULLAH'TAN CİDDİ DESTEK BEKLİYORDUK, RAMALLAH'IN TAVRI UTANÇ VERİCİ'

23.40: Hamas'tan Hizbullah ve Ramallah açıklaması: Batı'ya gizlice Hamas'ı ortadan kaldırma çağrısında bulunan Filistin Yönetimi üyeleri ve bazı Arap ülkeleri var. Hizbullah'tan ve Batı Şeria'daki kardeşlerimizden ciddi bir destek bekliyorduk. Özellikle Ramallah yönetiminin utanç verici tavrı, bizi hayal kırıklığına uğrattı.

HİZBULLAH LİDERİ CUMA GÜNÜ AÇIKLAMA YAPACAĞINI DUYURDU

00.02: Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, 3 Kasım Cuma günü önemli bir konuşma yapacağını açıkladı.

 

 

 

Güncellenme Tarihi : 30.10.2023 10:36

İLGİLİ HABERLER